Rengarenk Kolay Motif Yapımı

  • 16 Şubat 2024
  • 145 kez görüntülendi.
Rengarenk Kolay Motif Yapımı

Rengarenk Kolay Motif Yapımı
Merhabalar sevgili deryabaykalca.com takipçileri bugün sizlerle muhteşem ötesi bir örgü modeli paylaşmak istiyorum,Ayrıntılı anlatım örgü Yeleği yapılışını uygulamanız Öğrenmeniz amacıyla yeterli olacaktır,
Çok kolay, çok moda bir değişik yeleği örgü modeli ile geldik.
Hayal gücünüzü kullanınca işte bu tür şeyler meydana çıkıyor,
Rengarenk motif modeli ile battaniye yapımı ile karşınızdayız. Bu güzel örgü modelini kış aylarında diz üstü örtmek amacıyla yapıp kullanabileğiniz çok şık bir örgü modeli yapımı. Sadece hanımlar amacıyla değil kış mevsimin de doğan bebekleriniz amacıyla de yapabilirsiniz İlk olarak sihirli halka yapalım.
İçine tırabzan yapalım. Toplamda 3 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim 3 adet 2 li tırabzan yapalım 2 zincir 3 tırabzan şeklinde yapalım. 4 lü olarak 3 lü tırabzan olacak. Üst sıraya geçelim 3 zincir çekelim boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım
2 zincir çekelim Yandaki boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim boşluğa girip 2 tırabzan yapalım yandaki tırabzan tepelerine de girip tırabzan yapalım boşluğa girip 2 tırabzan daha yapalım toplam da 7 tırabzan yapalım 2 zincir çekelim bu şekilde sırayı tamamlayalım.
Üst sıraya geçelim. 3 zincir çekelim boşluğa girelim tırabzan yapalım tırabzan tepelerine de toplam 5 adet imkan kadar tırabzan yapalım. Diğer ipe geçelim 19 adet zincir çekelim sırayla çektiğimiz zincire batarak kaydırma yöntemi ile zincir başına kadar gidelim.
İlk yaptığımız 3 lü tırabzanın tam ortasından batarak geçelim. İki uç alanı tığa alarak beyaz iple amacıyladen geçirelim. Beyaz iple devam ederek 1 tırabzan atlayıp başka tırabzan da devam edelim. 5 adet tırabzan yapalım. 3 zincir çekelim boşluğa girelim tırabzan yapalım tırabzan tepelerine de toplam 5 adet imkan kadar tırabzan yapalım.
Diğer ipe geçelim 19 adet zincir çekelim sırayla çektiğimiz zincire batarak kaydırma yöntemi ile zincir başına kadar gidelim. Bu şekilde ilerleyelim. Devamı amacıyla alttaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel örgü modeli yapımı amacıyla Serap İle Elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ