Püsküllü Mandala Motif Yapımı

  • 23 Kasım 2019
  • 4.887 kez görüntülendi.
Püsküllü Mandala Motif Yapımı

Püsküllü Mandala Motif Yapımı
Bugün sizlere tığ ile yapılmış olan harika bir model göstereceğim. Benim görünce çok beğendiğim püsküllü mandala motifi sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu motifin ayrıntılı yapım asmasını alçakta sizlere vereceğim.
Farklı örgü işlerinde kullanmak amacıyla yeni motifleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Yapacağınız örgü işine göre yeni modeller göstermeye devam ederken, bugün göstereceğim mandala modeli gibi tığ ile oluşturulan motiflerde işinize yarayacaktır örgü işlerinde.
Tığ işi mandala motifi renkli ipler ile yapılarak çok şık bir görüntü oluşturulmuş. Bu motifleri kıyafetlerinizde, ev dekorasyonunda, el işi süslemelerinde, çanta gibi aksesuarların süslemelerinde kullanılabilir. Yani özetle bu tür modelleri dilediğiniz her alanda kullanabilmeniz mümkün. Örneğin burada mandala motifini süslemek amacıyla püskül kullanılmış. Dilerseniz püskül kullanmayabilirsiniz ya da değişik bir aksesuarla süsleme yapılabilirsiniz.
Mandala motifi yapımı çok ama çok basit. En basit ve en asli tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Video ortamında modelin yapımı esasen baştan sona kadar verilmiş. Modelin bütün detayları açıklanmış. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar amacıyla güzel bir alıştırma modeli olabilir diyebiliriz.
Örgü mandala motifi amacıyla burada her sırada renkli ipler kullanılmış. Dilerseniz tek renkte kullanabilmeniz mümkün birkaç rengi bir arada da kullanabilmeniz mümkün. Elinizde kalan ipleri değerlendirdirerek bu güzel mandala motifini yapılabilir ve değişik alanlarda kullanabilmeniz mümkün,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ