Portbebe Tulum Battaniye Yapımı

  • 27 Mayıs 2019
  • 1.979 kez görüntülendi.
Portbebe Tulum Battaniye Yapımı

Portbebe Tulum Battaniye Yapımı
Daha evvelce sizlere bebek battaniyesi yapımı amacıyla değişik modeller göstermiştim. Bugün ise son birkaç senedir moda olan ve bebekleri sıcak tutmak amacıyla sık sık sarfedilen bir örgü işinden konuşmak istiyorum. Portbebe tulum battaniye modeli bugün sizlere yapımını göstereceğim örgü işi.

Portbebe tulum battaniyesi dediğim gibi son senelerde gerektiğince çok kullanılıyor. Bebeğinizi bu tulum battaniyenin içerisine koyarak her vakit sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Portbebe tulum battaniye modeli hem kız bebekler amacıyla hem de erkek bebekler amacıyla yapabileceğiniz güzel bir model. Buradaki örnekte battaniye beyaz ip ile yapılmış. Üzerine ise kırmızı örgü ipi ile uğur böceği modeli yapılmış ve bunlarla süslenmiş.

Bunun dışında siz kız bebekler amacıyla ya da erkek bebekler amacıyla değişik renk ipler tercih edebilirsiniz. Süsleme olarak ise ufak çiçek, araba, baykuş, kalp, kuş vb. gibi değişik motifler ekleyebilirsiniz. Battaniyenin tulum şeklinde olması amacıyla yan kısımlarında düğmeler kullanılmış. Hem de oluşturulan kapüşon ile de bebeğin kafasının soğuktan korunması da sağlanmış.

Portbebe tulum battaniye yapımı amacıyla 4 adet Himalaya Bebe Lux beyaz renk ip ile 1 adet kırmızı Nako Lüx Minnoş ip kullanılmış. 4 numara misina şiş ile örülmüş. 8 adet beyaz, 6 adette kırmızı düğme kullanılmış.

Tulum battaniyenin eni 53 cm boyu ise 85 cm. Bu battaniye ölçüleri 3 aylık bebeklikten itibaren 2 yaşına kadar kullanılabilmektedir.

Portbebe tulum battaniye modelinin yapım aşamalarını öğrenmek amacıyla alttaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ