Pıtırcık Bebek Yeleği Yapılışı

  • 06 Aralık 2019
  • 2.572 kez görüntülendi.
Pıtırcık Bebek Yeleği Yapılışı

Pıtırcık Bebek Yeleği Yapılışı
En güzelini annelerin yaptığı pıtırcık bebek örgü modeli. Bu model ile minikler amacıyla en güzel örgüleri örebilirsiniz.
Örgü eski çağlardan bu yana yaygın ve modası hiç geçmeyen bir tekstil ürünüdür. İp ve şiş ile meydana çıkarılan ve her yerde ve her vakit kullanılabilen örgü işlerinin, genellikle kışın daha çok yapıldığı ve ısınma hedefli giysilerin üretildiği görülmektedir.
Örgü modelleri çoğu çeşidiyle ilgi çekerek reyonları süslemektedir. Evde örülen örgüler ise şahsa özeldir. Kişinin arzusuna göre yaka ve kol oyularak, boy uzunluğu isteğe göre örülerek bir tarz oluşturulur. Kalın ya da ince örgüler, çoğu örneği içersinde sahip olan giysilere dönüşürler. Saç örgüsü, koza, haroşa, Selanik, kirpik, sepet gibi adedi onlarca çeşide çıkan örnekleri ören bayanlar yaratıcılıklarını kullanarak bin bir tür giysi üretir ve kullanırlar.
Örgü şal model ve desenleri yazlık ve kışlık olarak değişmektedir. İnce ve merserize ip ile örülen şalların yazın omuzda çok şık durduğu bilinmektedir. Püsküllü, pullu payetlerle süslenmiş olması ışıl ışıl akşamlarda göz alıcı olabilir. Kış amacıyla örülen şal modelleri ise her vakit yanınızda bulundurabileceğiniz, omuzunuzda taşıyarak bir aksesuar havası katabileceğiniz güzel bir modeldir. Kışın o soğuk günleriyle baş etmenin, yolda, evde, iş yerinde özetle her yerde kolaylıkla kullanabileceğiniz örgü şalları dolabınızın sık kullanılanlar alanında yer almasını tavsiye ederiz.
Pıtırcık Bebek Örgü Modeli Yapımı
Yazlık örgüler ise yaz sıcaklarında terletmeyecek ipten örülerek, hem şık ve zarif, hem de farklı bir tarz olarak dolaplarımızın vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır,

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ