Pike Üç Modeli Yapılışı

  • 12 Temmuz 2020
  • 2.086 kez görüntülendi.
Pike Üç Modeli Yapılışı

Pike Üç Modeli Yapılışı
Pike uç modeli yapılışı çarşaf modeli içersinde uygundur. Ara dantel modelleri ve havlu kıyı modeli içersinde kullanabilirsiniz. Pike takımları çeyizlerde, tek kişilik ya da çift kişilik olarak yapılmaktadır. Etek boy alanı amacıyla 2,25 2,40 pike örtü ön kısım amacıyla 2,30, yastık en alanı içersinde 70 ya da 80 santim olarak örülüp ardından kumaş renk alternatifi ile piko yapılmaktadır. Beyaz dantel ipi seçerseniz çoğu renk seçimi yapar iken sizin amacıyla basit olacaktır. Dantel renkli oldu mu kumaş renk seçimi biraz kısıtlı olmaktadır. Çeyizlerde pike ve çarşaf gerektiğince çok bulunduğu amacıyla renk renk tür tür yapılmaktadır. Kızlarımızın çeyizlerinde pike dantel adedi 10 takıma kadar çıkabilmektedir.
Dantelin modası geçti denilse de modası geçmeyerek yeni misaller yapılmaya ve çeyizlerde çok çok yapılmasa da dantel modelleri konumunu almaya devam etmektedir. Dantel tüketimi çalışan kısım amacıyla zor olmakla birlikte ayrıntılı dantel ütüsü olmasından çalışan hanımlarımız hazır pike takımlarını seçmektedirler. Yeni kuşak çeyiz hazırlayan arkadaşlarımızda tekrar hazır tüketimini tercih etmektedir.
Pike uç modeli yapılışı
Pike uç modeli amacıyla lüzumlu malzemeler
Dantel ipi ya da renkli oya ipi kullanabilirsiniz.
Dantel ipi tüketimi 60 numara
Tığ 21 ya da 22 kullanılabilir.
Elinizin sıklığına göre zincir sayınızı kutulara göre ayarlamakta yarar var. Model anlatımında 50 ya da 55 zincir adedi verilmiştir. Modeli yapmak amacıyla video anlatımı izleyerek çiçek modelini rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin..
Dantel, pike uç kısımı yapımı, çarşaf modelleri, uç dantel misalleri hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince değerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ