Örgü Modelleri

Papatya Şal Modeli Yapılışı

Papatya Şal Modeli Yapılışı
Suzan Ayın Hanımım harika tasarımı. Papatya şal yapılışı. Çok güzel ve çok zarif bir model. Şal modellerinden çeyizleriniz amacıyla keyifle örebilirsiniz. Tığ işi ile ördüğümüz çok güzel bir örnek. Fıstıklı şal örnekleri ve yapılışı da çok güzel bir örnek. Midye kabuğu şal modeli de lif örneklerinde, yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Papatya şal yapılışı da yelek modellerine yapılabilecek bir örnek. Dilerseniz derhal detaylarına geçelim.
Papatya Şal Nasıl Örülür
Papatya şal yapılışı amacıyla 3 yumak alize angora gold simli ip kullanıyoruz. Şalın tamamı amacıyla 2,5 yumak ip kulanıyoruz. 3 numara tığ ve büyük boy halkalara gereksinimiz olacak. 5 paket şal amacıyla yeterli.
Şalımızın püf noktası üst taraftan uzun olan kenardan çift sayı olarak başlanıyor. Papatyaların ortasında plastik halkaları kullanıyoruz ve 2 sırada papatyaları oluşturuyoruz. Halkanın amacıylae ilmeği sık iğne olarak sabitliyoruz 1 zincir çekip 3 adet çift trabzan yapıp 1 zincir çekip sık iğne olarak ilmeğimizi halkaya sabitliyoruz. Bu prosedürü 3 kez tekrar ettikten sonra üst üste 2 adet örümcek yapıyoruz ve ayni işlemleri tekrar ediyoruz halkaya ilmeği sabitliyoruz. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyoruz ben 30 halka üstüne kurdum modelimi. İkinci sırada papatyaların başka yarısını tamamlıyoruz ilk sırada ördüğümüz gibi örüyoruz ve tekrar aralara 2 örümcek yapıyoruz. 3. Sırada tekrar halkaları kullanarak papatyalarımızı oluşturuyoruz. Tek papatya kalana kadar bu prosedürü yapıyoruz. Kenar uygulamasında da bütünlük sağlaması ve modele değişiklik katması amacıyla tekrar papatyalar ordum. Çeyizlik olarak ta tercih edebileceğiniz kullanımı kolay bir modeldir. Yapacak olan herkese şuandan kolaylıklar dilerim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu