Örgü Üçgen Boyunluk Yapılışı

  • 18 Ocak 2018
  • 3.686 kez görüntülendi.
Örgü Üçgen Boyunluk Yapılışı

Örgü Üçgen Boyunluk Yapılışı
Bayanlar amacıyla örgü üçgen boyunluk yapımıyla güzel bir örneğe yer verdik. Nur hanımın anlatımıyla boyunluğun yapılışının ayrıntıları burada.
Boyunluk yapılışında şiş 8 numara, orta kalınlıkta iki adet ip yeterli, ilmek adedi 35 olarak atılmıştır. Bu ölçüler erişkin amacıyladir.
Üçgen boyunluk yapılışı Nur hanım doğrulusunda açıklanmış. Resimli olarak bir bir nasıl yapıldığı gösterilmiştir. Aşağıdaki resimler ve üzerindeki açıklamaların tamamı boyunluk ile ilgildir. Ölçüleri erişkin amacıyladir. Boyunluğun resimde ufak göründüğüne aldanmayın erişkin bayanlar amacıyla bir modeldir.
Arkadaşlar boyunlukla alakalı sorulariniza toplu olarak yanıt vereyim istedim. Açık durumu bu şekilde. Şiş 8 numara ,Boyunluk erişkinler amacıyla , resimde ufak görünüyormuş çocuk amacıyla zannediliyor.
Yapılış adımına resimleri kaydırarak bakabilirsiniz. İçinde dikiş yok, arttırma eksilme yok , bu şekilde ördüm.
35 ilmek başladım. Düz bir parça ördüm. Eksiltme arttırma yok. Son sıralarda ilik açtım. Baştaki 5 sıra sondaki 7 sıra ve sağ kenardaki numune pirinç örneği. Sol kenardaki 20 ilmek 2 sıra düz, 2 sıra ters örülmüştür. Ortadaki 10 ilmeğin 6 tanesi ile burgu yaptım. Yanlarda 2 şer ilmek düz ördüm.
Düğmeleri başlangıç kısmına değil yan tarafa ördüm,
Diğer kenarını üstüne katlayıp düğmeleri ilikledim yakasını kıvırdım bitti kolay gelsin,

kaynak nur_crochrt

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ