Oklava İşi Bebek Yeleği Yapımı

  • 06 Eylül 2018
  • 2.674 kez görüntülendi.
Oklava İşi Bebek Yeleği Yapımı

Oklava İşi Bebek Yeleği Yapımı
Merhabalar bu videomuzda oklava ve tığdan hazırlamış olduğumuz bebek yeleği yapımını ayrıntılı şekilde nasıl işlendiğini göstereceğiz.
Oklava ve tığ işi bebek yeleği yapımında tığ ile ip tercihi tamamiyle size kalmıştır. Daha sıcak tutacak bir yelek gerçekleştirme istiyorsanız pamuklu kalın bir ip ve ona ideal tıp kullanabilirsiniz. Ama bu model ince ipte daha güzel durduğu amacıyla biz tercimizi orta incelikte bir ipten yana yaptık. Bebek yeleği örneğimizde bizden aniden çok renkli ip kullanarak prosedür yaptık. İsterseniz siz bu modeli tek ya da iki renkte örebilirsiniz. Hem de doğru boyutta örebilmeniz amacıyla gövde tablosuna göre ölçü kullanmanızı öneririz.
Bebek Yeleği Yapımı Aşamaları
Malzemeler: 2 adet renkli ip, 1.8 mm tığ, 10 numara kalın 2 şiş (bunun yerine ince bir çizelge ya da ufak bir boru parçası olabilir) gereklidir.
İlk olarak sarı ipimizin ucunuz alıp zincir çekiyoruz. Biz 1 yaş amacıyla 80 zincir çekiyoruz.
Daha sonra ise 3 zincir daha çekip dönüp 4.zincire batıp üçlü tırabzan yapın.
Bir adet zincir çekip boşluk bırakıp yine üçlü tırabzan yapın. Bu şekilde bütün koru tamamlayın. Her defasında bir boşluk ve üçlü tırabzan yaparak küçücük kafesler oluşturuyoruz. Sonuç olarak yaka bölümünü oluşturuyoruz.
Daha sonra bir ileri kesim yerine kadar yine üst bir kor oluşturuyoruz. Aynı şekilde bir boşluk 3 tırabzan şeklinde ilerleyin.
Şimdi başka renk ipimizi alıp elimize şişimizi alıyoruz.
Tığ ile şişin çevresine ilmekler örmeye başlayın. bu şekilde bütün koru örün. 5 ilmek alıp sıkı iğne yapıp bütün sırayı tamamlayın. Bu şekilde bütün yeleği örebilirsiniz.
Oklava işi bebek yeleğinin ayrıntılı anlatımını aşağıdan bulabilirsiniz kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ