Misinalı Şişle Bere Yapımı

Misinalı Şişle Bere Yapımı

Misinalı Şişle Bere Yapımı
Misinalı şiş ile güzel bir modeli olan dikişsiz bere yapımı anlatımını paylaşacağız. Yine basit bere numunelerinden hoşlananlar bu çalışmayı da çok sevecekler. Yapılışı basit ama bittiğinde elinizde güzel bir bere modeli olacak.
Bu dikişsiz bere modeli numune anlatımı tek renkli Kartopu Zambak ip ile 40 cm uzunluğunda 6 numara şiş ile yapılmıştır. 3-4 yaş çocuklara ideal örülen bir bere modelidir.
Şişle Kolay Dikişsiz Bere Modeli Nasıl Çalışılır?
Bere motifi çalışması amacıyla çift katlı ilmekler olması gerekmektedir. Bir adet ilmek de kitleme geçmiş amacıyla gereklidir. Berenin başlangıcı amacıyla 43 adet ilmek atılmıştır. 43 ilmek atıldıktan sonra sondaki ilmekle kitleme prosedürü gerçekleştirilerek 42 ilmekten meydana gelen bir halka elde edilmiştir.
Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Modeli
Başlangıç ilmeklerinden sonra ilmekler 2 ilmek beraber düz-1 dola şeklinde örülmüştür. Bere tamamlanana kadar bu şekilde örmeye devam edilmiştir. Bu şekilde 18 cm örülüp tepe alanına gelindikten sonra 1 sıra artırma yapmadan (yani başına dolamadan) örülmüştür.
Ardından ip kesilmiş ve ucu bir örgü iğnesine geçirilerek dikişsiz berenin tepe alanı toplanarak dikilmiştir. Son olarak bir ponpon dikilerek basit dikişsiz bere yapımı sonlandırılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Facebookta Takip Edin