Kolay Yuvarlak Lif Yapılışı

  • 04 Temmuz 2019
  • 2.405 kez görüntülendi.
Kolay Yuvarlak Lif Yapılışı

Kolay Yuvarlak Lif Yapılışı
Fıstıklı supla modeli lif numunelerinde sarfedilen fıstık yapma yöntemi ile hazırlanan bir örgü modelidir. Bu numune ile dilediğiniz büyüklükte suplalar hazırlayabilir, dilerseniz supla yerine lifler de yapabilirsiniz. Tek renk, çift renk ya da daha çok renk kullanarak fıstıklı modeli hazırlayabilirsiniz.

Fıstıklı supla modeli amacıyla 5 zincir ile halka oluşturun. Halkanın amacıylae bir adet çift fıstık yapıp kapatın ve derhal hiç zincir çekmeden bir adet daha fıstık yapın. Bu fıstığı kapatmadan halka amacıylae bir adet daha fıstık yapın. İkisini beraber toplayıp bir zincir çekin ve ipi biraz uzatın. Aynı şekilde bir yukarıyada, bir halka içersinde açık fıstık yapıp beraber toplayın. Orta boşlukta 8 adet fıstık yapın.

İkinci sırada diğer renk ipi her hangi bir fıstığın içersinden sabitleyip 3 zincir çekin. Aynı fıstık üstüne zincir de dahil 6 adet trabzan yapın. Hiç zincir çekmeden bir ileri fıstığın tepe başına aynı şekilde 6 adet trabzan yapın. Bütün fıstık başlarına aynı prosedürü yapın. 3 zincirle yukarıya çıkın. İki ve üçüncü trabzan arasından bir ip çekin, derhal yandaki trabzan arasından da ip çekin. 3 ipi beraber kapatıp derhal çift bir açık fıstık yapın. En son ip çektiğiniz yerden bir ip alıp derhal yanındaki aralardan 2 adet daha ip alıp hepsini bir kapatın. Zincir çekmeden tekrar derhal tepeye fıstık yapıp aynı şekilde devam edin.

Örneği devam ettirerek dilediğiniz boyutta suplalar hazırlayabilir, kıyı olarak dilediğiniz ideal modeli kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ