Kolay Şal Örneği Yapımı

  • 03 Temmuz 2018
  • 1.905 kez görüntülendi.
Kolay Şal Örneği Yapımı

Kolay Şal Örneği Yapımı
Sizlere gerektiğince basit bir şal modelinden konuşmak istiyorum. İster tek renk, ister evde kalan iplerinizle renk renk, ister akıllı iplerden örebileceğiniz çok güzel bir şal modeli. Baharlık şal modellerinden. İsmi gibi kendi de baharı andıran canlı renklerde ördüğümüz bahar şal modelini de bu güzel havalarda kullanmak amacıyla örebilirsiniz.
Kolay Şal Örneği Yapımı
Malzemeler
3 mm tığ
Renkli iplikler ya da tek renk ip
Makas
Şalı örerken orta kısma geldiğimizde 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan olarak V dikiş yapıyoruz.

1.sıra : 3 zincir çekip halka oluşturalım. 4 zincir çekelim. Trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanına 1 trabzan daha yapalım. Bu prosedürü 4 yuva olacak şekilde yine edelim.

2.sıra : 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Diğer yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu prosedürü başka yuvalara da yaparak yine edelim.

3.sıra : Renkli örmek istiyorsanız ipin rengini değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde örerek 6 zincir çekip dönelim. İlk yuvaya trabzan ile batalım. Daha sonra başka yuvaya zincir çekmeden atlayıp 1 trabzan 1 zincir 1 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar.

Model bu şekilde ilerliyor. Orta kısımlarda V dikişi 3 zincir ile yapıyoruz. Şala üçgen havası vermek amacıyla. İstediğiniz Aralıklarda renk değiştirerek örebilirsiniz. İstediğiniz boya gelip bitirdiğinizde uç kısımlarına püskül takarak daha hoş bir hava verebilirsiniz. Mutlu günler dilerim,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ