Örgü Modelleri

Kolay Şal Modeli Yapımı

Kolay Şal Modeli Yapımı,
Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanların rahatlıkla yapabilecekleri çok şık ve kolay bir şal modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını video ile vereceğim bu şal modeline kesinlikle göz atmalısınız.
Tığ işi kolay şal modeli görüntüsü ile ilgi çeken bir model. Şal modeli çok kolay olsa da manzarası çok şık ve gösterişli. Şal dışında bu modeli atkı olarak da yapıp kullanabilirsiniz. İsterseniz büyük bir dikdörtgen yapın dilerseniz de daha ufak bir şal modeli yapın. Ölçüsünü saptamak size kalmış.
Burada şal modeli yapılırken ebruli bir ip kullanılmış. Kullanılan ipin markası Ören Bayan Favori marka. Bu modeli gerçekleştirme amacıyla bu tür ipler kullanabileceğiniz gibi tek renk iplerde kullanabilirsiniz. Yine belirlediğiniz ipin kalınlığına göre de model değişik duracaktır. Burada sarfedilen ipe ideal olarak 2,5 numaralı tığ kullanılmış. Siz kullandığınız ipe göre tığ numarasını ayarlayabilirsiniz.
Kolay şal modeli yapımı amacıyla ilk olarak 3 zincir çekilmiş ve direk modelin kurulumuna geçilmiş. burada ilgi edilmesi gereken ayrıntı başka modelin nasıl yapılacağıdır. Burada şal modeli arttırmalar yapılarak ilerliyor. Bu amaçla videoda verdiği anlatıma çok ilgi etmelisiniz.
Tığ ile örgü örmeye yeni başlıyorsanız modelin yapımını izleyerek şal modelini yapmaya çalışırsanız kısa sürede ne yapmanız gerektiğinizi öğrenebilirsiniz kolay gelsin,
https://youtu.be/gHPIYZ83oTI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu