Örgü Modelleri

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapımı

Kolay Ajurlu Örgü Modeli Yapımı
Simli iplede oluşturulan ajurlu yelek örneği, bebek yelek modelleri, bayan yelek modelleri ve daha bir sürü yerde kullanabileceğiniz basit bir model.

Örgü örmek çok makul ve zevkli bir iştir. Bununla birlikte işi bilene çok iyi para kazandıran bir iştir. Örgü örerek boş vakitlerini değerlendiren ve aynı vakitte evine parasal katkıda tespit edilen çoğu bayan bulunmaktadır. Örgü hem tığla hem şişle örülebilir. Tığ ya da şişle örgü örmek beceri meselesidir. Bazı insanlar tığla daha iyi mamüller örebilirken birtakım insanlar şişle daha rahat örgü örer.

Tığ ile örülen örgü modelleri daha ince ve kibar dururken şişle örülen örgü modelleri daha kalın olur ve her birinin kullanım kısmı farklıdır. Mesela bir tülbent oyasını şişle öremeyeceğiniz gibi bir atkıyı da tığ ile öremezsiniz.

Simli İple Örülen Örgü Modeli
Örgü modelleri yapılırken ilgi edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Mesela tığ ile bir motif örecekseniz kullanacağınız tığın numarasına çok ilgi etmelisiniz. Bazı örgüler ince tığla daha iyi örülürken birtakım motifler kalın tığla ile daha hoş durur. Bununla birlikte ip seçimi de çok önemlidir. Mesela bir fular örerken dantel ipi kullanamazsınız.

Eğer standartlara makul bir örgü örerseniz bilhassa anlatımlı örgüler kitabına uyarak motif yaparsanız çok daha önden gelirsiniz. Bu sayede hem daha başarılı olabilirsiniz hem de güzel kazanç elde edebilirsiniz. Aynı şekilde internetten video izleyerek de örgü örmek amacıyla lüzumlu bütün verileri öğrenerek örgü bölümünde profesyonel örgü ören bir kişi olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu