Kız Çocuk Süslü Yelek Yapımı

  • 18 Mayıs 2019
  • 2.495 kez görüntülendi.
Kız Çocuk Süslü Yelek Yapımı

Kız Çocuk Süslü Yelek Yapımı
Kız çocukları amacıyla uygulanabilecek çok şık bir yelek modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim kız çocuk süslü yelek modeli sizlerinde hoşuna gidecek basit bir model.
Tığ ile oluşturulan değişik yelek modellerini daha evvelce sizlerle paylaşmıştım. Bugün tekrar tığ işi bir yelek modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istedim. Bu yelek modeli 2-3 yaş amacıyla yapılmış ama siz buradaki detaylara ilgi ederek daha büyük ya da daha ufak bir yelek modeli yapabilirsiniz.
Kız çocuk yelek modeli gerçekte birçoğumuzun bildiği bir model. Yakadan başlanarak oluşturulan bu yelek modelinde trabzanlar yapılarak ilerliyor. Daha evvelce bu yelek modelini kesinlikle görmüş olabilirsiniz. Bugün ben size tekrar bu yeleğin yapım adımını alttaki videoda vereceğim.
Tığ işi yelek modeli yapımı amacıyla zincir çekilmiş daha sonra bunun üstüne trabzanlar yapılmış ve bu şekilde yelek devam etmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar burada yer alan videodaki anlatımı takip ederek rahatlıkla bu yeleği yapabilirler.
Yelek modeli gerçekleştirdikten sonra ise yeleğin süslemesinde kullanılacak olan ufak çiçek motifleri yapılmış. Bu motiflerin yapımı da video ortamında açıklanmış. Yeleğin süslemesine yetecek kadar çiçek motifleri gerçekleştirdikten sonra hazırlanan bu motifler yelek üstüne dikilmiş. Çiçek motifleri dikilirken ise ortasına ufak inci boncuklar eklenip şık bir görüntü oluşturulmuş.
Kız çocuk süslü yelek yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.https://youtu.be/27tSlUCNNQw

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ