Kivrimli Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

  • 04 Haziran 2021
  • 1.167 kez görüntülendi.
Kivrimli Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Kivrimli Yapraklar Örgu Modeli Yapılışı
Şiş örgüsünden yapılmış güzel bir modelin ayrıntılı yapım adımını sizlere göstermek istiyorum. Yapmak dilediğiniz değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz kıvrımlı yapraklar ajurlu örgü modeli çoğu değişik alanda kullanabileceğiniz çok şık bir model. Bu modelin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Bugün sizlere tekrar bir ajur modeli yapımı göstereceğim. Şiş örgüsünde en çok sarfedilen ajur modeli amacıyla değişik numuneleri sizlere bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim numunete kıvrımlı yapraklar yapılmış. Bu model ile bayanlar amacıyla yelek, hırka, kazak ya da şal modelleri yapılabilir. Çocuklar amacıyla kazak hırka ya da bere gibi değişik örgü işleri yapılabilir.
Kıvrımlı yapraklar modeli yapımı amacıyla burada model alanı 11 ilmek üstüne kurulmuş. Aralarda ise 2 ilmek ile ters örgü yapılmış. Siz ölçü belirlerken bu ilmek adetlerini öneme almalısınız. Bunun dışında kullanacağınız ipin ve şişin kalınlığı da modelin ölçüsünü değiştirecektir. Bu amaçla modeli yapmadan evvelce iki modelden meydana gelen ufak bir numune motif hazırlayıp ölçünüzü belirleyebilirsiniz.
Model yapımı amacıyla Kartopu markasından Ak soft markalı ip ile numune bir model hazırlanmış. Kullanılan bu ip biraz kalın bir ip. Model anlatımı amacıyla ise Nako Elit Baby markasından biraz daha ince bir ip kullanılmış. Buradan iplerin görüntüsünü görebilir ve sizlerde ip kalınlığınızı belirleyebilirsiniz.
Kıvrımlı yapraklar ajurlu örgü modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ