Kevgir Orgu Modeli Yapımı

  • 21 Mayıs 2019
  • 1.487 kez görüntülendi.
Kevgir Orgu Modeli Yapımı

Kevgir Orgu Modeli Yapımı
Şiş örgüsü ile uygulanabilecek yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere ayrıntılı yapım adımını videolu anlatım ile sunacağım model ise kevgir örgü modeli olacak.
Bugün sizlere tekrar çoğu değişik el işinde kullanabileceğiniz şiş örgüsü modeli göstermek istiyorum. Farklı kalınlıkta ip ve şişler ile yapabileceğiniz bu model her seferinde değişik bir görüntü oluşturacaktır.
Kevgir örgü modeli üç ilmek üstüne kuruluyor. Yapacağınız örgü işine göre üç ve katlarında ilmek almalısınız. Bunun dışında modelin kıyı kısımlarında birer adet de kıyı ilmekleri bırakılmış. Siz ölçünüzü alırken bu ayrıntılara ilgi edin.
Kevgir örgüsü yapılırken kolay şiş örgüsü teknikleri kullanılıyor. Sadece ilgi edilmesi gereken bir kaç ufak ayrıntı var. Bunları öğrenmek amacıyla videodaki anlatımı takip ederseniz bu modelin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar videodaki anlatıma ilgi ederlerse muhakkak bu şık modeli kısa sürede öğrenebilirler.
Kevgir örgü modeli çok hedefli kullanılabilecek bir model. Kazak, hırka, ceket ya da yelek yapımında bu model kullanılabilir. Bebekler amacıyla uygulanabilecek ceket, hırka, kazak ya da süveter gibi örgü işleri de yapılabilir. Bunlar dışında bu model çok düzgün durduğu amacıyla bebek battaniyesi de bu model ile yapılabilir. Kısacası bu modeli istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.
Kevgir örgü modeli yapımını öğrenmek amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ