Kare Desenli Battaniye Yapılışı

  • 19 Kasım 2019
  • 2.810 kez görüntülendi.
Kare Desenli Battaniye Yapılışı

Kare Desenli Battaniye Yapılışı
Kare motif battaniye modeli yapımı anlatımını sizlere sunuyoruz. Sizler de istediğiniz renkler ile bu kareli battaniye modelini yapabilirsiniz. Tığ ile oluşturulan örgü battaniye modeli ile sizler de kısa sürede güzel battaniye yapımını öğrenebilirsiniz. Bebe yünü ile oluşturulan bebek örgü modelleri kullanımı basit olması bakımından daha rahat oluyor. Bebeklere özel antibakteriyel özellikteki tüylenme yapmayan ipler ile daha basit örgü modelleri yapabilirsiniz.
Tığ örgü bebek battaniyesi modeli olan kareli battaniye modelinde her değişik örneği kare şeklinde değişik renk ile örerek yapabilirsiniz. Dilerseniz düz bir şerit durumunda ördüğünüz tığ örgüsünü kare oluşturacak şekilde değişik örgü örnekleri ile yaparak da modeli oluşturabilirsiniz sonradan birleştirme tekniği ile de modeli dikerek kare parçaları bu şekilde örebilirsiniz. Her iki teknik ile de elde edeceğiniz örgü modeli resimdeki gibi olacaktır. Uzunluğunu kaç yaşa kadar kullanmak dilerseniz o kadar genişlikte ve uzunlukta ayarlarsınız.
Yazın kullanmak dilerseniz pamuklu ipleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Kışın kullanmak dilerseniz tüylenme yapmasın diye yün karışımı olmayan ipleri kullanın , ipinizde yün varsa yıkarken sakın sıktırma yapmayın. Akrilik ipler ile kışın kullanılacak örgü modellerini örebilirsiniz. Akrilik ipleri iki kat kullanırsanız hırka ceket gibi modellerde sizlere çok kullanımı basit kalın güzel örgü modelleri yapmanızı sağlayacaktır. Şimdi gelelim battaniye modeli,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ