Kafes Örgü Modeli Yapılışı

  • 15 Mart 2021
  • 1.522 kez görüntülendi.
Kafes Örgü Modeli Yapılışı

Kafes Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar bugün sizlere kafes kafes örgü modeli yapımı nı paylaşacağım. Örgüye yeni başlayanların rahatlıkla yapabileceği güzel bir örgü modeli.
Kafes Örgü Modeli Malzemeleri
Koton ip
Tığ
Kafes Örgü Modeli Yapımı
Kafes örgü modeli yapımı amacıyla gerçekleştireceğiniz örgü modeli boyutunda zincir çekerek başlayın. İki zincir çekelim geri dönüp üçüncüye sık iğne yapalım. Yanına bir sık iğne daha yapalım. Çekelim ve bir örümcek yapalım. Sık iğne ile bağlayalım. Hemen yanına bir sık iğne daha yapalım. Bir örümcek yapalım. Dördüncüye sık iğne i,le batıp kapatalım.
Yanına bir sık iğne daha yapalım. İki sık iğne oluşturalım. Tekrar bir örümcek bir sık iğne yapalım. Yanına ikinci sık iğneyi de yapalım. Dördüncüye batalım sık iğneyi yapalım. Birinci sırayı kafaya kadar örelim. Bir önüne sık iğne ile batıp kapatalım. 3 zincir çekelim. Sık iğnenin içerisine atlayıp sık iğne yapalım. Sık iğne yapıp kapatalım.
Bir örümcek daha yapalım. Zincir çekelim. üç adet yaptıktan sonra sık iğneyi atlayıp kapatalım. Bir sık iğne daha yapalım. 3 zincir çekelim. İki zincir çekip çevirelim. Modeli yavaş yavaş oluşturalım. Çevirelim ve ikinciye sık iğne yapıp kapatalım. Tekrar bir örümcek bir sık iğne yapalım. Yanına ikinci sık iğneyi de yapalım. Dördüncüye batalım sık iğneyi yapalım. Birinci sırayı kafaya kadar örelim.
Bir önüne sık iğne ile batıp kapatalım. 3 zincir çekelim. Sık iğnenin içerisine atlayıp sık iğne yapalım. Sık iğne yapıp kapatalım. Bir örümcek daha yapalım.Ve tekrar örümceği yapalım. Sık iğnenin bulunduğu yere bir sık iğne yapalım yanına bir adet daha sık iğne yapalım.
Birinci sırayı kafaya kadar örelim.İpi uzatalım bir sık iğne ikinciyi de yapalım. Bu şekilde bir sık iğneden iki sık iğne yapalım. Üç zincir çekelim ve sık iğne yapalım. Sık iğnenin bulunduğu yere batıp diğerine de yapalım. Bu şekilde örmeye devam edelim. Bir örümcek bir sık iğne yaparak sırayı tamamlayalım. Bu güzel örgü modelinin yapımı amacıyla Serap ile elsanatları Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ