İngiliz Tarzı Bebek Şapka Yapımı

  • 31 Mart 2021
  • 1.589 kez görüntülendi.
İngiliz Tarzı Bebek Şapka Yapımı

İngiliz Tarzı Bebek Şapka Yapımı
Yapımı çok merak edilen örgü bebek şapka modeli Lora İngiliz tipi bebek şapkası yapımını inceleyeceğiz. Bizim ördüğümüz şapkalardan değişik bir manzarası bulunduğu açıkça görülmektedir. Bağcıklı ve kenarları fırfırlı bir şapka örneği olarak başkalarından farkını göstermektedir.
Bu anlatımla birkaç değişik şekilde örülebilen 0-1 yaş bebekler amacıyla ideal bir örgü bebek şapka modeli öğreneceğiz. Resimde gördüğünüz gibi tek renk bebe ipleri ile örülmüştür. Genel yapıyı bozmayacak şekilde değişik desenler oluşturularak örülebilir.
Şişle Loura Bebek Şapkası Nasıl Örülür?
Videosu da tespit edilen bu şapka modeli Alize Baby Best örgü ipi ile örülmüştür. 3,5 ya da 4 numara şiş kullanılması önerilmektedir. Örnek anlatımda ise misinalı bir şiş kullanılmıştır.
Buna da Göz Atın: Çocuklar İçin Anlatımlı Angry Bird Şapka Modeli
Model şapkanın arka alanından ajurlu kısımla başlanmıştır. Bu kısma 9 ilmekle başlanmış ajur çalışmaları ile dilimler büyütülerek bebek şapkasının arka alanı tamamlanmıştır.
Sonrasında üst alanının örülmesine başlanmıştır. Burada da delikli bir örgü deseni uygulanmıştır. Daha sonra fırfırla kısımla devam edilmiş ve ense alanı yani şapkanın alt alanı örülmüştür. En sonucunda da bağcıkları örülerek İngiliz bebek şapka modeli yapımı bitirilmiştir.
Ajurlu kısımlar haricindeki kısımlar haroşa olarak örülmüştür. Yine artırmalar ve eksiltmeler de şapka yapımı süresince yapılan örgü teknikleri arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ