İncili Çeyizlik Şal Yapımı

  • 11 Kasım 2018
  • 2.900 kez görüntülendi.
İncili Çeyizlik Şal Yapımı

İncili Çeyizlik Şal Yapımı
Tığ işi örgü incili şal yapılışı ile kusursuz bir şal yapabilirsiniz. Anlatımlı olarak paylaştığımız şal yapılışının videosu da sitemizde yer alıyor.
İnce angora ipleri kullanılıyor. İster simli dilerseniz de simsiz şallık ya da yelek örmek amacıyla ip istiyorum derseniz tuhafiyecilerden alabilirsiniz. İnci 4 ya da 5 mm olarak satın almalısınız. Tığ ise 6 numara olmalıdır.
Şal modeline başlarken üçgen olacağı amacıyla uçta başlayacaksınız. Yaparken ipin rengini koyu renk seçerseniz inciler daha dikkat çekici görüneceğinden ötürü şalın görünüşü de güzel olacaktır.
Şal modelleri kategorisinde daha evvelce Örgü Gelin Şalı Yapılışı ve Bengovil Şal Yapılışı gibi bir kaç modelin anlatımını paylaşmıştık. Bu modelin yapılışında da simli ip kullanılmıştır. Ancak siz dilerseniz simsiz ip tercih edebilirsiniz. 20 dakikalık video ile nasıl yapılacağını öğreneceğiniz şal modelini bir çok bayan beğendi. Umarım sizler de beğenirsiniz.
6 numara tığ ve şal ipini hazır ettikten sonra alttaki videoyu başlatıp şal yapılışını öğrendikten sonra sizlerde yapmaya başlayabilirsiniz. Hepinize basit gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ