İki Ters Bir Düz Selanik Örgü Modeli Yapılışı

  • 17 Ocak 2020
  • 6.689 kez görüntülendi.
İki Ters Bir Düz Selanik Örgü Modeli Yapılışı

İki Ters Bir Düz Selanik Örgü Modeli Yapılışı
Yalancı selanik adı ile tanınan örgü modeli baş karıştırıcı olması ile bilinir. Bu model 3 ilmekle yapılır. Paylaştığım model ise iki ilmekle yapılmaktadır. Verdiğim püf noktalarına ilgi ederek çok basit şekilde yapabilirsiniz.
Modeli yapar iken tekli sayılarla başlarsanız verdiğim püf noktalarını takip edebilirsiniz. Piliseli manzarası ile lastik yerine bütün örgülerde kullanabilirsiniz. Genellikle kaşkol gibi çift doğrultulu lastik örgülerin tercih edildiği yerlerde kullanıma çok uygundur.
Örgünün başlangıcı amacıyla evvelce kesinlikle bir adet kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeği düz olarak örün. Sonrasını 2 ilmek ters örerek devam edin. Bu sırayı tamamiyle iki düz iki ters şeklinde örerek bitirin.
Son biten iki ilmek düz yada ters olabilir. Ama bitiş ilmeği muhakkak iki adet olmalıdır. Örgüyü çevirip bir adet kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmek ters ise iki ilmek ters örerek başlayın. Eğer ileri ilmek düz ise ilk iki ilmeği düz örerek başlayın.
Sonrasını aynı ilk sırada bulunduğu gibi iki ters iki düz şeklinde örün. Sırayı bitirip örgüyü çevirince evvelce ilk ilmeği kıyı ilmeği olarak örmeden alıp ileri ilmeği iki adet örerek devam edin. Tek ilgi etmeniz gereken örgüye tek sayılarla başlamak ve evvelce bir adet kıyı ilmeğini alıp ileri ilmekleri çiftli olarak örmek olacaktır.
İki şiş ile oluşturulan basit örgü modeli iki ters bir düz selanik örgü modelinin yapılışını kanalımda bulabilirsiniz. Selanik örgü modeli nasıl yapılır? daha bir çok örgü modeli amacıyla kanımı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ