İki Şişle Kolay Patik Yapımı Anlatımlı

  • 04 Nisan 2020
  • 3.046 kez görüntülendi.
İki Şişle Kolay Patik Yapımı Anlatımlı

İki Şişle Kolay Patik Yapımı Anlatımlı
Üstündeki çizgileri ile resmen ışık yayan örgü dikişsiz  patik modelinin yapılışını izleyerek öğrenebilirsiniz.
Çok uzun süretir evlerde el emeği verilip göz nuru dökülerek oluşturulan örgü modelleri bugünkü çağdaş örgü modaları yardımıyla çoğu alanda karşımıza çıkmaktadır. Önceleri yalnızca yazlık ve kışlık asli ihtiyaçların karşılanması adına oluşturulan örgüleri bugünkü de değişik kombinasyonlarla görürüz.
Önceleri daha çok asli giyecekler arasında tespit edilen kazak, şal, yelekler, bebek kıyafetleri ve detaylı bebek örgüleri yapımında sarfedilen örgülerin bugünkü de ki kullanım alanları artmıştır. Çeşitli Ev tekstilinden pikelere, kırlentlerden masa örtülerine kadar çoğu alanda görmeye başlamışızdır.
Örgü Çizgili Yapılışı
Neredeyse herkes doğrulusunda yalnızca boş vakit değerlendirme süre geçirme hedefi ile başlanılan örgüler giderek değişik amaçlara da dönüşmüştür. Her kadının örgü örmeye yatkın olmayışı ya da boş süre bulamaması nedeni ile diğer hanımlar doğrulusunda oluşturulan ve bunu bir gelir kapısı durumuna dönüştürmeye çalışan bayanlardan alma başlamışlardır. Karşılıklı bir nevi arz talep dengesi oluşturulmuş ve oluşturulan örgülerle parasal olarak detaylı kazanımlara sağlanmıştır. Bunun haricinde pikelerden nevresim takımlarına, detaylı yatak örtülerine kadar çoğu ev tekstili ürününde örgü ayrıntıyı görmek mümkündür. Örgülerle zenginleştirilen ev tekstili ürünleri daha cezbedici duruma gelmiştir. Böylece hanımlar boş sürelerini hem değerlendirmiş hem de evlerine ek gelir kazanma talihi yakalamışlardır. Örgülerin değişik aksesuarlarda ve kıyafetlerde de kullanılmaya başlaması örgülerin popülerliğini artırmıştır. Birçok şahıs doğrulusunda sevilir duruma gelmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ