İki Şiş İle Patik Yapılışı

  • 14 Ağustos 2018
  • 3.138 kez görüntülendi.
İki Şiş İle Patik Yapılışı

İki Şiş İle Patik Yapılışı
Merhaba Hanımlar size haroşa örgü bayan patik yapılışı hususu anlatacağım bugün. Bu haroşa örgü bayan patik modeli bir çok İnternet sitesinde yer alıyor ve yalnızca yapımı resimlerle geçiştiriliyordu. Net olarak yapımı anlatılmıyordu. Bende biraz inceledim ve sizler amacıyla bu haroşa patik modelinin yapılışını çıkardım. Sayılarını ve ölçülerini birazdan alçakta sizlerle paylaşacağım.
Bugün bu hususta evvelce sizlere haroşa bebek patiği yapılışı hususunu paylaşmıştım. Şimdide anneler amacıyla haroşa örgü ile bayan patik yapılışı paylaşalım. Haroşa patik modellerinin başka örgü patik modellerine göre farkı. Örgü daha dolgun durur. Normale göre daha çok ip gider. Çünkü haroşa örgü iki sırada bir sıra oluşacak şekilde ilerler. Eğer haroşa örgü bilmiyorsanız haroşa örgü nasıl örülür hususmuza bakabilirsiniz ve en basit yolla haroşa örmeyi öğrenebilirsiniz.
Örgü örmeyi hiç bilmiyorum ilmek nasıl atılır, örgüye nasıl başlanır diyorsanız ve örgü öğrenmek istiyorum şiş örgü teknikleri hususmuza bakmanızı öneririm. Çünkü haroşa örgü amacıyla örgünün başlangıcı olan düz örgü, ters örgü, lastik örgü, örgüde eksiltme arttırma gibi asli şiş örgü tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Hem de bu husustaki bayan patiğimizi süslemek amacıyla örgü üstüne nakış işleme yapacağız ve örgü üstüne işleme tekniğine de bakınız.
Birde husus sonucunda sizlere haroşa örgü ile örülmüş bayan patik modelleri resimli galerisi yer alacak. Zamanla içersinde bayan patik modelleri ve yapılışları paylaşmaya devam edeceğim inşallah sevgili hanımlar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ