İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

  • 20 Ağustos 2019
  • 1.940 kez görüntülendi.
İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Yapılışı
Yıldız örgü modeli örgülerde son derece bilinen ve uygulanan bir modeldir. Aynı zamanda yine basit örgü modellerinden biridir. İki renkli olduğu kadar tek renkle de çalışılabilir. Bu anlatımda ise iki renkli yıldız örgü modeli gösterilmiştir.
Daha daha önceden iki ve tek renkli olanının diğer anlatımlarını sitemizden paylaşmıştık. Yapılışı onlardan farklı değildir. Birebir aynıdır. Sadece anlatım farklılıkları mevcuttur. Size hangisi daha fazla anlaşılır geliyorsa onun anlatımına bakın.
Yine de kısaca modelden bahsetmek gerek görülürse bebek örgülerinde çokça tercih edilmektedir. Yine patiklerde, şapkalarda ve battaniyelerde de kullanılmaktadır.
Bir diğer anlatımı da aşağıdaki gibidir.
İki Şişle İki Renkli Yıldız Örgü Örneği Nasıl Örülür?
İlk renkle 2 sıra haroşa örülerek iki renkli yıldız örgü örnek olarakin kurulumuna başlanmıştır. Bu aşamadan sonra ikinci renge geçilmiştir. Ardından 1 sıra düz ve 1 sıra ters örgü örülerek 2 sıra düz örgü elde edilmiştir.
Sonrasında ilk renge geçilerek artık yıldızların yapımına geçilmiştir. Modelin ilk sırasında ilk renkle üçlü ilmek grupları oluşturulmuştur. Bu ilmeklerden ortadaki iki kez dolanarak örülmüştür. Üçlü gruplardan sonra ise ikinci renk ile 1 ilmek örmeden alınmıştır.
İki Renkli Yıldız Örgü Örneği Yapımı
Sonraki sırada yani örgünün tersinde ise bu ilk renkle oluşturulan üç ilmekten ikisi şişten çıkartılıp yeniden aynı şişe geri takılmıştır. Ardından da bu üç ilmek iki kez beraber örülmüştür.
Son olarak düz yüzde ikinci renkle tüm ilmekler örülerek iki renkli örgünü ilk yıldız modelleri ortaya çıkartılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ