Harika Yazlık Şapka Yapımı

  • 01 Mayıs 2019
  • 1.786 kez görüntülendi.
Harika Yazlık Şapka Yapımı

Harika Yazlık Şapka Yapımı
olarak buraya bakmalısınız.Evet Hanımlar Bayanlara ve Kızara Hazır Satılık Şapkaları aratmayan Tığ işi Örgü Kirazlı Şapka Tarifi amacıyla Tam buraya bakabilirsiniz.
Süslemeler de Kirazlar yerine Çiçekler,Kurdeleler,Danteller ya da Boncuklar kullanabilirsiniz. Şapka süslemek amacıyla Bayanların taktığı Broşlardan da takabilirsiniz.
İş ilk evvelce Şapkanın Yapım aşamalarını öğrenerek aynısın dan örmek. Kadın Şapkalarını Tüyler, hazır satılan Taşlı pırıltılı Şapka Tokaları da Tuhafiye ve Bujiteriler de satılıyor.
Kız Çocukları amacıyla 3-6 yaş arası Çocuklara gör yapılmış.Ama nasıl Şapka Örülür? öğrendikten sonra istenilen baş ölçülerine göre örebilirsiniz.
Şapka en iyi Kağıt iple yapılar. Örüldükten sonra istenilen şekilde durabildiği amacıyla ağıt ipler ok işe yarıyor.Normal örgü ipleri ile Şapka değil de Bere gibi görünür bu biçimi almaz.
Süslü örgü bayan şapkaları amacıyla aşağı yukarı 150 gr kağıt ip ve 2.5 no tığ kullanılıyor. Eli sıkı olanlara 3 ya da 3,5 numara Tığ öneriliyor.
Hazır keçeden oluşturulan Kiraz ile süslenmiş.Bu şekilde satılan Keçe ya a Eva ile aynı süsleri farklı şekiller de satılıyor.
Şapka Modelleri ve Yapılışları amacıyla Bu Modelleri de Öneriyorum,

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ