Gıybet Örgü Modeli Yapılışı

  • 21 Ekim 2017
  • 2.710 kez görüntülendi.
Gıybet Örgü Modeli Yapılışı

Gıybet Örgü Modeli Yapılışı,
Bugün size göstermek istediğim numune yeni başlayanlar amacıyla bile rahatlıkla örülebilecek bir model olup bu model ile harika yelekler ve kazaklar örebilirsiniz.
Videomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz Gıybet Örgü Modeli ‘ni size kısa bir şeklide tanımlamak isterim ;

Gıybet Örgü Modeli amacıyla atmanız gereken ilmek adedi 14 ilmek ve katları + 2 kıyı ilmektir.

Gıybet Örgü Modeli :
1.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 7 ilmek ters, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

2.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek , * 7 ilmek ters, 7 ilmek düz, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

3.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 6 ilmek düz, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 1 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

4.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek , bütün ilmekler ters ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

5.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 5 ilmek ters, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 2 ilmek ters * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

6.Sıra Arka :1 kıyı ilmek , * 2 ilmek düz, 7 ilmek ters, 5 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

7.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 4 ilmek düz, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 3 ilmek düz, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

8.Sıra Arka : 1 kıyı ilmek , bütün ilmekler ters ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

9.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 3 ilmek ters, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 4 ilmek ters, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

10. Sıra Arka : 1 kıyı ilmek , * 4 ilmek düz, 7 ilmek ters, 3 ilmek düz, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

11. Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek düz, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 5 ilmek düz * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

12. Sıra Arka: 1 kıyı ilmek, bütün ilmekler ters ve bir kıyı ilmek ile bitirin.

13.Sıra Ön : 1 kıyı ilmek , * 1 ilmek ters, 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 6 ilmek ters,* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

14. Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, * 6 ilmek düz, 7 ilmek ters, 1 ilmek düz, * sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

15. Sıra Ön : 1 kıyı ilmek, * 2 ilmek beraber düz, 5 ilmek düz, 1 dola, 7 ilmek düz,* sıra sonuna kadar işaretlerin (*) arasında ki modeli takip edin ve 1 kıyı ilmek ile bitirin.

16. Sıra Arka : 1 kıyı ilmek, bütün ilmekler ters ve bir kıyı ilmek ile bitirin.

Bundan sonra sürekli olarak 1 ve 16 arasındaki sıraları takip edin.

Hayırlı Örgüler Dilerim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ