Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

  • 30 Mayıs 2019
  • 1.767 kez görüntülendi.
Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı
Yelek modellerinde, şal modellerinde, bebek örgülerinde mükemmel duracak bir motif. Angora iplerle dikdörtgen şal modelleri örebilirsiniz. Hırka modellerinde, boyunluk modellerinde, şapka modellerinde, bebek battaniyesinde ve daha çoğu örgüde kullanabilirsiniz. Şal ve yeleklerde soft renkleri tercih edebilirsiniz. Yeleği örüp ya da şal olarak ördüğünüzde şayet yelekse parçaları birleştirmeden evvelce gerdirme prosedürü yapmanızı öneririm. Ajurlar, yapraklar daha dikkat çekici ve güzel olacaktır. Videolu örgü gerdirme ve şal gerdirme prosedürü yapılışından bahsetmiştik daha evvelce. Kolay bir işlem. Ajurlu örgü modelleri ve yapılışlarında bu yöntemi kullanabilirsiniz. Sadece şallarda değil bayan örgü yelek modelleri yelek çeşitlerinde, bebek örgülerinde, atkılarda, motifli örgülerde kullanabilirsiniz. Sözü daha çok uzatmayalım. Fıstıklı yapraklar örgü modeli yapılışına geçelim. Sizde çok beğeneceksiniz.

Yaprak Desenli Örgü Modelleri
Pamuklu iplerle, merserize iplerle, bebe yünleri ile, angora iplerle örebilirsiniz. Kullanacağınız iplere göre şiş tercih edebilirsiniz. Bu numuneyle her şey örebilirsiniz. Salkımlı yapraklar 15 ilmekten oluşuyor. Fıstıklı kısımlar 7 ilmekten oluşuyor. İlmek sayılarınızı buna göre ayarlayarak örebilirsiniz. Fıstıklı yapraklar örgü modeli yapılışı ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılmakta. Örneği aynı düzende örmek istiyorsanız 22 ilmek ve katları +kenar ilmeği örerek ilmeklerinizi hesaplayabilirsiniz.

Fıstıklı Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı

Örneğimiz bittiğinde üst kısımdaki gibi görünecek. Örgülerinizde bu örneği kullanmak istiyorsanız derhal yapılışına alt kısımda tespit edilen videodan ulaşabilirsiniz. İyi seyirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ