Fıstıklı Lif Modeli Nasıl Yapılır

  • 14 Ocak 2021
  • 2.112 kez görüntülendi.
Fıstıklı Lif Modeli Nasıl Yapılır

Fıstıklı Lif Modeli Nasıl Yapılır
Fıstık yöntemi zemin lif modeli nasıl yapılır lif modellerinde zemin üstüne lif çalışmaları gerektiğince çok bulunmaktadır. Üzerine çiçek ilişkisi uygulana model alternatifi tercih edilmektedir. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız lif modelinde zemini nasıl hazırlarım sorusuna yararlı video olacağını düşündüğümüz fıstık yöntemi ile zemin yapılışını sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Lif modellerinde değişik taban programı mevcuttur. Çiçek taban, mısır yöntemi, yıldız yöntemi taban modeli olarak uygulanmaktadır. Taban kısımları da modele göre değişmektedir. Hiç bilmeyen arkadaşlarımız amacıyla basit model taban alanı yararlı olacaktır. Sitemizdeki lif modellerini inceleyerek lif çalışmalarına göz atabilirsiniz.
Fıstık yöntemi zemin lif modeli nasıl yapılır
Beyaz lif ipi kullanımı
Elinize yatkın tığ seçimi
Yapılışı: İlk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım halka amacıylae fıstık uyguluyoruz. Aralarda zincir çekerek toplamda altı fıstık yapıyoruz. İkinci sırada her boşluğa çift fıstık yapıyoruz. Aralarda üç zincir çekelim. Üçüncü sırada çift ve tek fıstık uyguluyoruz. Aralarda zincir çekiyoruz. Model çift fıstıklara çift aralara tek fıstık yaparak istenilen boyuta gelene kadar örülmektedir. Detaylı anlatımı amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ