Fırfırlı Kız Çocuk Bolero Yapılışı

  • 19 Mart 2017
  • 15.202 kez görüntülendi.
Fırfırlı Kız Çocuk Bolero Yapılışı

Fırfırlı Kız Çocuk Bolero Yapılışı
Hanımlar örgü sevmeye yapamayı güzel zaman geçirmek için fırfırlı kız çocuk bolero yapılışı sitemizde yayınlanmıştır. Sizlerde minik kızlar için örgü bolero yapmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz,
2 yaş ve altı için
86 ilmek atıyoruz 3 veya 4 sıra haroşa yapalım. Şimdi ilmeklerimizi ayırıyoruz.
6 kenar ilmek haroşa dola 2 düz dola8 düz ön dola 2 düz dola 12 düz kol dola 2 düz dola30 düz arka dola 2düz dola12 düz kol dola 2 düz dola 8 düz ön 6 kenar ilmek haroşa arka sıralarımız ters örülecek.
Robamızı ayırdık şimdi örneğimizi kuralım. 6 haroşa kenar ilmek burada ilk iliğimizi açalım(kenar ilmek boyunca 3 ilk açacağız).
1 düz dola 2 sola kes 7 düz dola 2 düz dola 12 düz dola 2 düz dola 30 düz dola 2 düz dola 7 düz dola 2 sağa kes dola 1 düz 6 haroşa.
Arka sıra ters.
6 haroşa 2 düz dola sola kes 6 düz dola2 düz dola12 düz dola 2 düz dola 30 düz dola 2 düz dola6 düz dola sağa kes dola 2 düz 6 haroşa. Bu şekilde öndeki ilk örneğimiz 5 delik olana kadar devam ediyoruz. 3 sıra haroşa yapıyoruz bundan sonra aynı modeli gene 5 delik olana kadar yapıyoruz. 3 sıra daha haroşa tekrar modelimizi koyuyoruz. Koldaki arttırmalarımız 20 tane olunca kollarımızı ayırıyoruz. Önce kollarımızı istenilen boyda örüp fırfırımız yapıyoruz.
Fırfır Yapılışı
Bu istenilen sırada yapılabilir bizim modelimizde 7 sıra yeterli.
3 ter 1 dola 1 düz 3 ter 1 dola 1 düz şeklinde örgümüzün başına geliyoruz arkalar ters 2.sırada 3 ters dola 2 düz 3 ters dola 2 düz olacak şekilde devam ediyoruz. Fırfırımızın sonunda düz ilmek lerimiz 7 tane olacak şekilde örüyoruz sonra gevşek şekilde kesiyoruz kesme işlemini 1 no büyük şiş ile yapabiliriz.
Beden kısmına gelince öndeki batlarımızı örmüyoruz 3 sıra haroşadan sonra önlerde bir tarafda 14 diğer taraftada 14 olmak üzere 28 ilmek arttırıyoruz. 10 12 sıra ördükten sonra öndeki valonu yapmak için kesmeye başlıyoruz. Örgünün ön tarafında 2 sırada bir ilmek kesmeye başlıyoruz. Kesme işlemini istediğimiz boya gelince bırakıp 2 sıra daha kesmeden örerek örgümüzü bitirmiş oluyoruz . Örgümüzün etrafında ilmek alarak aynı kollarda yaptığımız gibi fırfırımızı yapıyoruz.
Bu modelimizde daha büyük yapmak isteyenler için kenar bant ön kol arka ilmeklerimize 2 şer ilmek daha ekleyerek başlayabilirler. Koldaki arttırma sayımsınıda büyülterek istediğimiz boya ulaşabiliriz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ