Erkek Bebek Hırkaları Ve Yapılışları

  • 23 Ekim 2017
  • 2.801 kez görüntülendi.
Erkek Bebek Hırkaları Ve Yapılışları

Erkek Bebek Hırkaları Ve Yapılışları
Bu harika ve basit hırka için tek ihtiyacınız 4 numara bir yün tığı, makas, yün iğnesi ve tabii ki dilediğiniz renkte yünler.
Bu modeli üç bölüm halinde sunacağım ilk bölüme buyurun bakalımİstek üzerine tığ işi bebek hırkası modelini de sizlerle paylaşıyorum. Birkaç bölümden oluşacak olan bu hırka modelini severek örmeniz dileğiyle… motiften hırka yapıyoruz bugün. Derya Baykal örgülerinde daha evvelce bahsetmişti. Ebrulu iplerle, tek renk iplerle örebileceğiniz çok şık bir model. Erkek hırka yapımı basit bir model. Dikkat etmeniz gereken 6 nın katları olarak başlamanız. İki altıgen motifin katlanmasından meydana gelen bir model.
Altıgen Hırka Nasıl Yapılır ?
Tığımızı ve ipimizi hazırladıktan sonra başlayabiliriz. İlk olarak 6 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapalım. Daha sonra 2 zincir çekip 3 trabzan yapalım. Bu prosedürü 6 yuva olacak şekilde yine edelim. Bir ileri tura 3 zincir çekerek başlayalım. 2 trabzan yapalım. Yuvanın içine 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan yapalım. Trabzanlar üstüne trabzan yaparak devam edelim. Bir ileri turda da aynı şekilde örüyoruz. 11 tur süresince ( dilediğiniz uzunluğa gelene kadar ) bu şekilde örmeye devam ediyoruz.
İstediğimiz uzunluğa gelince aynı şekilde bir parça daha örüyoruz.
Şimdi bu iki parçayı resimdeki gibi katlıyoruz.
Resimde görüldüğü gibi iç alanı sağdaki örgüden arka ilmeği soldaki örgüden ön ilmeği alarak birleştirme yapalım. Üst alanı ise trabzan ile birleştirelim.
Hırkanın ön yüzüne ilikleri yapalım. Kol ağzına trabzan yapalım. Bir önden bir arkadan batarak. Yakayı da aynı şekilde trabzan ile yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ