Elbise Kese Lif Yapımı

  • 02 Temmuz 2018
  • 4.120 kez görüntülendi.
Elbise Kese Lif Yapımı

Elbise Kese Lif Yapımı
Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz çok şık bir lif modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Elbise kese lif modeli görüntüsü ile ilgi çeken bir model. Bu şık lif modelinin yapımını sizlere videolu anlatım olarak sunacağım.
Lif modeli yapımı amacıyla burada iki değişik renkte ip kullanılmış. Etek evresinde ve kıyı kısımlarda sarı lif ipi kullanılırken, gövde seksiyonünü gerçekleştirme, kıyı kısımları gerçekleştirme amacıyla ve çiçek motiflerini gerçekleştirme amacıyla beyaz lif ipi kullanılmış. Hem de oluşturulan çiçek motiflerinin yapraklarını gerçekleştirme amacıyla ise yeşil lif ipi kullanılmış.
Elbise lif modeli kese şeklinde yapılıyor. İki kat şeklinde oluşturulan bu lif modeli parça parça işlendikten sonra kıyı kısımlarına oluşturulan işlemeler ile birleştiriliyor.
Lif modelinin yapımı amacıyla 17 adet fıstık yapılmış. Yapılan bu fıstıklardan sonra yıldız modeli kurularak modelin yapımına devam edilmiş. Her sırada oluşturulan azaltma ile 7 adet fıstık modeli oluşturulana kadar devam edilmiş. Buradan sonra ise kurdele geçirmek amacıyla bir seksiyon yapılmış. Daha sonra ise elbisenin gövde alanı yapılmış.
Elbisenin gövde evresinde ise arttırmalar yapılarak model ilerlemiş. Daha sonra ise oluşturulan bu lif modelleri birleştirilerek güzel ve gösterişli bir kese lif modeli yapılmış. Video ortamında lif modelinin inşasının her adımı ayrıntılı olarak verilmiş. Buradaki anlatıma ilgi ederseniz problem yaşamadan çok güzel bir lif modeli yapabilirsiniz.
Elbise kese lif modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ