İçeriğe geç

Efe Yeleği Yapımı

Ata Yeleği Yapımı
2 yaş devresi çocukların bundan sonra kendi kararlarını kendilerinin vermeye başladığı hem de bu hususta çocuklara araya girmek edildiğinde 2 sendromunun kendini göstermeye başladığı bir dönemdir. Bu devresinin basit atlatılmasında 2 yaş çocuklarının kendi kararlarını verebilmeleri amacıyla fazlalıkla onlara kendi fikirlerinin sorulması ya da kendi fikirleri tarafında çocukları yönlendirmek gerekir.
Çocuklar kıyafetlerinden hangilerini giyeceklerini dolabını açar ve seçer. Genellikle kış zamanlarında ya da havaların soğuk bulunduğu vakitlerde çocuklarımızın üşütmemeleri amacıyla onlara hazırlayacağımız ata yeleği yapımı sıcacık kalmalarını sağlarız.
Çocuklarımızın bu şekilde soğuktan korunmalarını sağlarken model üstüne detaylı aksesuarların dahil edilmesi de çocukların dikkatini çeken mühim detaylar olabilir ve çocuk giymek amacıyla seçeceği kıyafette sizin ördüğünüz yeleğe doğru yönelebilir.
Ata Yeleği Nasıl Örülür
1 adet orta kalınlıkta yün ya da ata yeleği ipi, aksesuar düğmeleri, zincir ve amblemi, 3 ve 4 numara şişi ata yeleği amacıyla yapılması gereken hazırlıklardır. Sıra başına kadar 1 ters ve 1 düz örülür. İkinci sıranın düz olarak örülmesi gerekir. Üçüncü sıra tekrardan 1 ters 1 düz olarak örülür. Kol oyuntusuna kadar bu tür devam edilir.
Ardından kol oyuntusu bırakılır. 4 haroşa örülür ve 2 ilmek kesilir. Sol tarafa doğru keserken kesimin düz olması gerekir. Toplam 8 ilmek ve 5 haroşa olur. 34 cm olunca 51 ilmek 3ê bölünür. Ata yeleği yapımında ön gövde amacıyla ise 3 ilmekle başlanır ve 1 sıra örülür.
1 ilmek örülür 1 ilmek atılır. 1 sıra örülürken 1 sıra ise artırma yapılır. 11 ilmek sonra 5 sağa ve 5 sola haroşa koyulur. Orta kısımda numune başlanır. Koltuk altı ve boyun kısmının arka örneğe göre ayarlanması ile geriye sadece parçalrı birleştirmek kalacaktır,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir