İçeriğe geç

Derya Baykal Yatak Örtüleri

Derya Baykal Yatak Ortuleri

Derya Baykal Yatak Örtüleri
Örgü yatak örtüsü modeli yapabilirsiniz.
5.5 mm tığ kullanıldı. Ve motifin ebatı aşağı yukarı olarak 34 x 34 cm civarında. Beğendiğiniz ipliklerle örebilirsiniz. Tığ numarasını da aldığınız ipe ideal olarak tercih edebilirsiniz.
Tek Kişilik Motifli Örgü Battaniye Modeli Nasıl Yapılır ?
Sizlere ilk olarak motifin şemasını vermek istiyorum. Şemayı referans alabilmek ve oradan direk bakarak örmek isteyebilirsiniz. Popcornlu kısımları 5 trabzan yapıp tığı çıkartıyoruz. Tığı ilk ilmeğin içine takıyoruz. Daha sonra sondaki ilmeği alıp içinden geçirerek örmeye devam ediyoruz.
1.tur : 6 zincir çekip halka oluşturalım. Halkanın içine 3 zincirle başlayıp toplamda 16 trabzan yapalım.
2.tur : Bu turda bir önceki turdaki trabzanların tepesine batarak 2 zincir 1 trabzan , 2 zincir bir trabzan olarak sıra sonuna kadar örelim.
3. tur : 3 zincir bir popcorn ( üst kısımda nasıl yapıldığını açıkladım. ) 3 zincir ileri yuvaya 1 popcorn yapalım sıra sonuna kadar 16 adet popcorn yapacağız.
4.tur : 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 10 zincir yine popcornlu grubu yapıyoruz. Popcornları bir önceki turdaki zincirlerin üstüne yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örüyoruz.
5. tur : 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 2 zincir 6 trabzan bir önceki turda yaptığımız 10 zincirin üstüne. 3 zincir aynı yere 6 trabzan yapıyoruz, 2 zincir çekip popcornlar yaparak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz.
6. tur : 2 zincir 1 popcorn, 3 zincir 1 popcorn, 2 zincir , bir önceki turda zincir üstüne 2 trabzan örmeye devam ederek her bir trabzan üstüne bir kez batarak 6 trabzan yapalım. Yine zincir üstüne 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yaparak aynı şekilde örmeye devam edelim.
7. tur : 2 zincir 1 popcorn, 2 zincir, bir önceki turdaki trabzanlar üstüne grafikteki gibi 14 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan ve aynı şekilde örmeye devam edelim.
8-9 ve 10 turlarda popcorn yapmıyoruz. Grafikteki gibi trabzanlar yapıyoruz.
Birleştirme bölümünü iki motifi karşılıklı olarak tek ilmeklerine batarak sık iğne ile birleştiriyoruz. Ve meydana harika bir tığ işi bebek battaniyesi çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir