Derya Baykal Havlu Kenar Modelleri

  • 17 Ekim 2020
  • 1.345 kez görüntülendi.
Derya Baykal Havlu Kenar Modelleri

Derya Baykal Havlu Kenar Modelleri
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Motifli bir havlu kıyıı modelinin anlatıldığı yeni bir anlatımlı videoyu beğeninize sunuyorum. Bu videoda da tekrar çiçek motifli bir havlu kıyıı yapılışı anlatılmıştır. Minik ama çok güzel yapraklı çiçeklerin belli bir düzende birbirlerine eklenmesi ile yapılmıştır. Yine daha evvelce paylaşmış olduğum katlı çiçekli havlu kıyıındaki havluya mafsala yeri modeli bu kıyıda da uygulanmıştır.
Havlu kıyılarınızda gerektiğince şık duracak motifli havlu kıyıı yapımında mor ve beyaz oya iplikleri kullanılmıştır. Bunun haricinde en ufak serum halkalar ve 22 numara tığ da başka sarfedilen malzemelerdir.
Bu yapımı basit havlu kıyıı modeli iki aşamadan ortaya gelmiştir. İlk olarak en ufak halkalar ile 6 yapraklı çiçeklerin yapımı gerçekleştirilmiştir. Bu çiçekler yapılırken ilki tam olarak örülmüş başka çiçeklerin 6. yaprakları eksik bırakılıp birbirlerine eklenirken tamamlanmışlardır. Bir üçgen şeklini alacak şekilde bir mafsala yapılmıştır. Çiçeklerin yaprakları tırabzanlarla oluşturulmuştur.
Çiçek motifleri birbiri ardına eklendikten sonra motifli havlu kıyıının kıyı bandının yapımına geçilmiştir. İlk evvelce çiçekli motiflerinin üst kısmındaki yaprakları zincirlerle birbirlerine bağlanmışlardır. Daha sonra iki sıra her bireyin bildiği kutucuklardan 2 sıra yapılmış ve üstüne mor renkle trabzanlı çubuklardan bir sıra geçilmiştir. Son olarak tekrar 2 sıra kutucuklardan yapılarak çiçek motifli havlu kıyıı yapımı sonlandırılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ