Delikli Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı

  • 06 Eylül 2019
  • 2.493 kez görüntülendi.
Delikli Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı

Delikli Mevsimlik Örgü Modeli Yapılışı
Deneyenlerin hayran kaldıkları delikli örgü modeli. Artık yeleklerinizi, şallarınızı ve bluzlarınızı yapmak için bu örgü modelini kullanacaksınız.
Kış mevsimi çoğu insana huzur veren bir mevsimdir. Sıcak bir evde televizyon karşısında oturup film izlerken elleri çalıştırmak isteyen kadınlar ilk olarak örgü işlerini tercih ediyorlar. Gerek çocuklarına gerekse kendilerine ördükleri örgü modelleri kış aylarında son derece iş gören ürünler ortaya menfaatiyor. Bebek örgüleri genellikle kadınların en fazla severek yaptığı işler arasında bulunuyor. Bu örgülerde çoğu farklı model incelenebilir. Bebekler için yapılabilecek ürün çeşidi oldukça fazladır. Atkı bere takımları, örme pantolon, hırka, süveter ve yelek modelleri en fazla örülen ürünler arasındadır. Bu ürünlerin yapılışında ipin bebe yünü olması büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda bebekler için yapılan kıyafetlerin narin olması için kullanılan şişlerin de ince olması gerekiyor.
Yeni doğan bebekler için yapılan bebek örgüleri hediyelik şeklinde de tercih edilebilir. Güzel bir bebek takımının yanına öreceğiniz yelek modelleri oldukça zarif ve kanaatli bir hareket olacaktır. Örgü örmeyi bilmeyen kadınlar genellikle ufak parça olması kaynaklısı ile bebek yeleği örmeyi tercih ediyor. Ancak bu örgüler de küçük ayrıntıları bilmeniz büyük bir önem taşıyor. Örneğin bebekler için yapılan bir yelekte kol kesimi, yaka girintisi, omuz kısımları ayarlanması ustalık gerektiren bir iştir. Fakat anlatımlı örgüler vasıtası ile bu tarz ayrıntıları da çok basit bir biçimde öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ