Çeyizlik Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

  • 07 Haziran 2022
  • 779 kez görüntülendi.
Çeyizlik Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Çeyizlik Tığ İşi Oya Modeli Yapımı
Benim bugün sizlere göstereceğim modeli ilk görenler muhakkak mekik oyası sanacaktır. Ama göstereceğim model mekik oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir tasarım. Bu tığ işi oya modeli o kadar güzel olmuş büyük bir incelik ve özenle yapılmış ki mekik oyasının güzelliğini taşımakta.
Bu oya modelinin yapımı amacıyla burada açık pembe, koyu pembe ve mavi renk kullanılmış. Modelde pırpırları gerçekleştirme amacıyla ise bir meyve suyu pipeti kullanılmış. Videoda modelin yapımında ilgi edilmesi gereken en mühim detaylarından birisi olan pırpırların düzgün durması amacıyla ilgi edilmesi gereken detaylardan bahsedilmiş. Buraya ilgi ederek model yapımına başlayabilirsiniz.
Çeyizlik oya modeli yapımı amacıyla burada numune anlatım gerçekleştirme amacıyla kenarına tığ batısı yapılmış bir yazma kullanılmış. Modelin yapımı amacıyla evvelce yeşil ip ile modelin alt kısımlarındaki yapraklar ve çimler yapılmış. Burada modeller arasındaki uzaklığı burada bulunduğu gibi yapabileceğiniz gibi kendinizde aradaki uzaklığı ayarlayabilirsiniz.
Oya modelinin taban alanı gerçekleştirdikten sonra üst kısımdaki pırpırların yapımına geçilmiş. Burada da her bir modelde değişik renk kullanılıp meyve suyu çubuğu yardımı ile model yapılmış. Modelin yapımı çok kolay videoda verdiği anlatımı takip edip detaylara ilgi ederseniz problem yaşamadan modeli yapabilirsiniz.
Çeyizlik tığ işi oya modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ