Çeyizlik Gelin Yeleği Hırka Modeli

  • 11 Mayıs 2020
  • 2.416 kez görüntülendi.
Çeyizlik Gelin Yeleği Hırka Modeli

Çeyizlik Gelin Yeleği Hırka Modeli
Gerçekten çok zor bir el işi örgü modeli. Tam bir bayan hırka veya yelek şeklinde yapılmış, el emeğinin çok kullanıldığı bu yelek modelini internette görünce sizlerle paylaşmak istedik. Yapan bireyi bilmediğimizden sizlerle paylaşamadığımız bu yelek modelinin yapılışında angora ip ve tığ ile yapılıyor,
Oldukça havalı ve zor görülen bu el işi modeli hırka veya yelek örneği.
İnternette bulduğumuz bu resimler alıntıdır. Yapan bireyin ellerine sağlık. Çok eski yelek modellerinden biri olan bu yelek modelini hangi örgüye uygulasanız varlıklı bir hava katmakta örgüye.
Yine tığ ile yapılmış bu el işini yün ince ip ve ona ideal tığ ile yapmalısınız. kolay örgüsü olarak tanınan örgü yöntemi ile yapılmış bu yelek modellerini yapılışı da çok kolay.
Tığ ile yapılmış bu hırka veya yelek internette buldum. Yapan kim bilmiyorum ama aslında çok emek harcamış ellerine sağlık. Hem de örgü yelek modelleri içersinde beğendiğiniz örneği yapmanız mümkün. Yapılışı ile paylaştığımız yelek örneklerinin daha farklı örneklerini görebilirsiniz. Hem şal olarak da yapabileceğiniz bu örneği detaylı yapılışını videoyu tıklayarak görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ