Örgü Modelleri

Çapraz Başlar Bebek Battaniye Yapılışı

Çapraz Başlar Bebek Battaniye Yapılışı
Çapraz laleler örgü modeli şiş işi olup yelek, şal ve bebek battaniyelerde kullanılıyor. Narin örgülerden biri olan bu örneği derhal sende öğren.

Çapraz laleler örgü modeli yelekte kullanılacaksa lastik koyulacak, battaniyede kullanılacak ise çevresine haroşa koyulması gerekecek. Şiş işi ile örülen çapraz laleler örgü modelinin resminde de gördüğünüz gibi birbirinin içerisinden geride bıraktığımız laleleri anımsatıyor. Gönülden Örgüler doğrulusunda bahsedilen model 14 dakikada gösterilmiştir. Şiş numarası, sarfedilen ipin markası ve atılacak olan ilmek adedi gibi verileri gönül hanım videoda seslendirmiştir. Sizlerde çapraz laleler örgü modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek dilerseniz kısa bir vaktinizi ayırarak videoyu izleyebilirsiniz.

çapraz laleler örgü modeli
Çapraz laleler örgü modeli alttaki videoda 3 adet motif çıkarılarak gösterilmiştir. Her bir motif amacıyla 6 ilmek ve 6 sıra yapılmıştır. Şiş numarası 3.5 numara ve sarfedilen ip ise normal kalınlıktadır. Yapılan 3 adet motif amacıyla lüzumlu olan ilmek adedi 18 ilmek, ek ilmek adedi 1, ve kıyı ilmek adedi ise 2 olmak üzere taplandığında 21 ilmek atılmış oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu