Burgulu Spor Yelek Örneği

  • 22 Mart 2020
  • 5.132 kez görüntülendi.
Burgulu Spor Yelek Örneği

Burgulu Spor Yelek Örneği
Yeleğin yapımında orta kalınlıkta pudra rengi bir ip kullanılmıştır, 3 numara şiş ile örülmüştür. Yelek 3 parçadan oluşmaktadır.
Örgü önlere 80 ilmekle başlanıyor, yeleğin etek bölümlerinde burgulu ajurlu bir model, üst bölümlerinde 3 düz, 1 ters örgü yöntemi kullanılıyor. Böylece yelek spor bir görünümünde olmuş.
Yeleğin önünde 5 adet burgu deseni ve aralarda ajurlu desen bulunmaktadır. Yeleğin alt bölümü burgu ve ajur desen ile yapılırken üst bölüme geçince yalnızca kıyı lastiğinin yanısıra bir adet burgu modeli devam ettirilmiş.
Arkaya başlamak amacıyla 128 ilmek başlanmaktadır. Arka alanı burgu ve ajurlu model örülerek toplamda 12 burgu deseni ile yapılıyor.
Yeleğin arka parçasının yapımında üst bölümü 3 ajurlu, 2 burgu deseni ile robası devam edip robası da aynı vakitte 3 düz 1 ters lastik yöntemi ile devam ediliyor.
Kol kesimlerinde ajurlu numune ile yapılarak her iki kolun yanına birer burgu ve deseni uygulanmakta. Büyük gövdelerde kol kesimi amacıyla her vakit daha çok ilmek kesilir.
Aynı videoda anlatıldığı gibi aynı kalınlıkta ip ve şiş ile yapacaksanız bu yelek 42-44 gövde bayan yelek modeli olarak ideal ölçülerdedir.
Kol kesimine başlamadan evvelce ön kol kesimlerine ajurlu örgü ve bir sıra burgu deseni yapılmaya başlanmaktadır. Aynı vakitte yaka kesiminde de eksiltmeye geçilir.
2 desen süresince örgü ilerledikten sonra kol kesimi bir ajurlu numune kalana kadar yapılır. Sevda hanım yeleğin yapımı ve yaka koltuk kesimini 2 ayrı videoda yapmış. Her iki videoyu da metnin alt seksiyonuna ekleyeceğim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ