Derya Baykal Örgü Modelleri

Burgulu Örgü Bere Yapılışı

Burgulu Örgü Bere Yapılışı

Burgulu Örgü Bere Yapılışı
Burgu desenli örgü bere basit bere modelimizin 1-2 saate kalmaz bitiveriyor.. Tepesine pom pom yapacaktım ama sevgili kızım anne bundan sonra berelere pom pom yapmasan bebek değiliz ki dedi büyümüşler 🙂 mişmiş… Yapmadım bende bu tür yalın de güzel oldu kızımıza..
Burgulu Örgü Bere Yapilişi
Örgü burgulu bere örneğinin yapılışı: 102 ilmekle alın kısmından başlıyoruz yanlardan 1’er ilmek dikiş payı. 10-12 sıra tekli lastik ördükten sonra ilmekleri 6 düz 6 ters olarak 6 sıra örüp düz ilmekleri hep sola doğru büküyoruz. Bükme sırasını bitirip arka sırayı örerken düzleri ters tersleri düz örüyoruz ve her 6 sırada bir bükme yapıyoruz.
Burgulu Örgü Bere Yapilişi
6 sıra bükme prosedürü yaptıktan sonra tekrar sırayı örerken ilmekleri sağdan soldan keserek 4 düz 4 ters olarak örerek ilmek miktarını azalttık 6 sıra daha örüp bükme prosedürü yapıyoruz. Yine arka sırada tekrar aynı prosedürü uygulayıp ilmekleri 2 ters 2 düz olarak 2-3 sıra daha örüp 2 kez 2 ilmeği beraber keserek beremizin tepe bölümünü oluşturup ilmekleri kapatıyoruz.. Burgu desenli örgü bere bitti bu kadar basit işte.. Süslemek size kalmış bizimkiler büyüdüğü amacıyla biz süsleyemedik Örmek isteyenlere basit gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ