Buğday Başağı Lif Modeli Yapılışı

  • 13 Kasım 2020
  • 2.295 kez görüntülendi.
Buğday Başağı Lif Modeli Yapılışı

Buğday Başağı Lif Modeli Yapılışı
Merhaba arkadaşlar Deryabaykalca.com hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,
Hanımlar şimdi sizlere buğday başağı lif modeli ile karşınızdayım. Lif modeli yapımını ister çeyizlik dilerseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.
Malzemeler
2 adet lif ipi
Tığ
Makas
Buğday Başağı Lif Modeli
Lif modeli yapımı 7 adet zincir çekelim ilk zincire batarak halka biçimi verelim Oluşan halkanın amacıylae 1 fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim 1 fıstık 2 zincir biçiminde 8 adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Üst sırada her fıstık aralarına 2 er adet fıstık yapalım aralarda 2 adet zincir çekelim. Diğer sırada ilk boşluğa girelim
1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 3 zincir çekelim başka boşluğa geçelim 1 fıstık yapalım 2 adet zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Fıstık arasına girelim 1 adet fıstık yapalım
2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım. 4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım. 4 zincir fıstık yuvasına geçelim 1 adet fıstık yapalım 2 zincir çekelim 1 fıstık yapalım aynı yere 4 adet zincir çekelim zincir olan kısma sık iğne ile batalım.
Üst sıralarda her fıstık sırasına aynı şekilde fıstık yapalım yalnızca aralarda çektiğimiz zincir miktarını her sırada 1 çoğunu çekip sık iğne yapacağız. Bu şekilde belirli sıra yaptıktan sonra başka renge geçelim renkli iple de aynı şekilde devam edelim. Model bu şekilde devam ediyor daha detaylı anlatım amacıyla alttaki videoyu izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ