Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür

  • 05 Ocak 2018
  • 3.194 kez görüntülendi.
Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür

Bebek Yeleği Kaç İlmek Örülür
Harika ve çok güzel bebek yelekleri ortamında yer alan çilek model örgü bebek yeleği yapılışı hem basit bebek yeleği yapılışı anlatımı hemde farklı bebek yelekleri ortamından ilginizi çekecek bir bebek yelek nasıl yapılır konusunu sizlerle paylaşmak istedim,
70 ilmek başlıyoruz.3 diş haraşo örüyoruz. Önde düğme yeri 8 sıra haraşo yapıyoruz .
1.sıra : 1 dola , 1 ilmek kes , 1 dola, 2 ilmek haraşo, 1 dola 1 kes, 1 dola, 2 haraşo .. örnek bu şekilde ilerliyor. 8 ilmek kalana kadar aynı şekilde devam sonra 8 haraşo yap o bölgeye ilik aç,
3 adet ajur imkân kadar örüyoruz. yalnız ikinci ve üçüncü ajuru keserek yapmıyoruz iki ajur arası düz örgü yapılıyor. ilk sırada 2 ilmek birlikte örülüp kesiliyor çünkü bir anda boyun çok genişlemesin diye.
ajurların arasındaki haraşo ilmekleri arttırarak örüyoruz her sırada artıyor. 7 haraşo sırasına kadar arttırıyoruz.her sırada çileğin düz ilmekleri 1 er 1 er eksiliyor aradaki haraşo ilmeğe 2 ilmek eklenmiş oluyor. 2-4-6-7 şeklinde artıyor. sonda 1 artıyor çünkü çileğin 1 ilmeği kalmış oluyor. her sırada haraşolar artıyor çileğin düzleri azalıyor. ve en neticesinde bitiyor ve 4 sıra haraşo örülüyor. (4 diş sıra)
arttırma yapmamız gerek robada yine ve 4 diş haraşo ördükten sonra 2. çileği koyacağız. bunun hedefiyle 15 ilmek haraşo örüyoruz 1 dola 1 kes 1 dola… aynı şekilde çilek örneğini koyuyoruz kol ayrımını yapıyoruz. burada çileklerin arası 7 ilmek.
kol ayrımı hedefiyle : baştan 35 ilmek örüyoruz. 40 ilmeği kesiyoruz. arka 54 ilmek kalıyor. kol hedefiyle yine 40 ilmek kesiyoruz. ön hedefiyle 35 ilmek kalıyor onu örüyoruz. arka sıraları hep ters örüyoruz. arka sıra da kol altı hedefiyle 10 ilmek atıyoruz (ekliyoruz.)
sonra 30 sıra haraşo örüyoruz yeleğin alt kısmını,
modelin yazılı anlatımının resmını de koyuyorum oradan da takip edebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ