Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır

  • 27 Temmuz 2017
  • 5.596 kez görüntülendi.
Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır

Bebek Yeleği Kaç İlmek Başlanır
Son günlerin en tanınmış bebek numuneylerinden biri de Nurgün Tezcan hanımın, Derya Baykal’ın programında ördüğü yandan açık ve işkembe örneği ile örülmüş bebek yeleği örneği. Hem çok şirin, hem de kız bebeklere de, erkek bebeklere de uyabilecek bir yelek modeli. İşkembe örneği de zor bir numune değil ama siz isterseniz, size basit gelen beğendiğiniz her tür numuneyle örebilirsiniz.
Gelelim örneğimizin yapılışına; Modelimizde 100 gram bebe yünü kullanılmış. 3,5 ya da 4 numara şiş ile örülebiliyor. Siz ellerinizin sıkılığına göre ayarlayın şiş numaranızı. İşkembe kalın duran bir numunetir, eğer eliniz sıkı ise 4 numara şişi tercih etmelisiniz. 68 ilmek atarak başlıyoruz yeleğimize , siz anladınız esasen modelimize yakadan başlanıyor. Şu şekilde ayrılıyor, sıranın başından 7 ilmek ilik düğme patı + 1 dola + 10 ilmek ön + bir dola 1 ilmek düz bir dola + 12 ilmek kol +
bir dola 1 ilmek düz bir dola + 17 ilmek arka + bir dola 1 ilmek düz bir dola + 12 ilmek kol + bir dola + yine 7 ilmek ön patı.
Toplam 68 ilmek,
İşkembe örneği; Kenar patından sonra arkadan bir sıra ters örülecek. Ön sırada 1 kıyı ilmeği ör – 1 ters -1 örmeden al ve dola
– 1 ters bir olarak devam edecek. Arka sıra, tersler örülür dolamalar örmeden alınır. Ön sırada, bir sıra evvelce dolama yapılmayan ilmekler dolama yapılır, dolama oluşturulan ilmekler çift alınır.Hanımlar, anlatım karışık geldiyse videosu da sizin amacıyla burada. Nurgün hanımın ayrıntılı anlatımıyla videosundan faydalanarak basitçe örebilirsiniz.
Yapacak her bireyin şuandan ellerine sağlık,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ