Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

  • 25 Haziran 2018
  • 2.609 kez görüntülendi.
Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı

Bebek Battaniyesi Modeli Yapılışı
Güzel bir tığ işi modeli ve bebek battaniyesi modeli ile beraberiz. Biliyorum çok çok tığ işi çalışmıyorum ama sizlerden gelen istekler üstüne bundan sonra tığ işi örgü modellerine de ağırlık vermeye başlıyorum. Yine arzularınız tarafında güzel ve modeller çalışmaya devam edeceğim. Yine bütün tığ işi örgü modellerine ulaşmak amacıyla burayı tıklayabilirsiniz. Yapacak arkadaşlarıma şuandan basit gelsin diyorum ellerinize sıhhat görüşmek üzere..
Kullanılan malzemeler
Bebek yünü
3.5 Numara tığ
Nasıl Yapılır
6 Zincir çekelim 3.zincirden dönelim 2 li tırabzan ile 3 adet dolduralım zincirimiz ile beraber 4 adet olacak.
6 Zincir çekip dönelim 3.ye batalım ve 3 adet 2i tırabzan yapalım, çevirelim ve ilk yaptığımız tırabzanların en aşına batalım sık iğne ile tutturalım ve 3 zincir çekelim 3 adet 2 li tırabzan yapalım ve 5 zincir çekelim ve 3 adet 2 li tırabzan yapalım, çevirelim bir önceki yaptığımız trabzanların en başındakine batıp sık iğne ile tutturalım ve 3 zincir çekelim ve aşağı doğru 3 adet 2 li tırabzan yapalım köşelerde 6 zincir çekerek zinciri 3 adet 2li tırabzan ile doldurup bir ileri yuvaya sık iğne ile batıp yanına doğru 3 tırabzan ile dolduralım ve bu şeklide örmeye devam edelim.
Kapatma prosedürü amacıyla köşelerde sık iğne ile üst tarafınız doldurarak geçelim ve yanları doldurma prosedürü ile kafaya çıkalım tekrar dönüşte sık iğne ile tırabzan ların üstünü dolduralım ve her köşe dönüşünde içeriye doğru sık iğne ile dönelim ve tamamlanana kadar bu şekilde azaltarak devam edelim.
3 Gen örgü kalmasını dilerseniz kapama prosedürüi yapmayın,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ