Baykuş Eldiven Yapılışı

  • 18 Ocak 2018
  • 2.435 kez görüntülendi.
Baykuş Eldiven Yapılışı

Baykuş Eldiven Yapılışı
Baykuş eldiven yapılışı 2 şişle kışlık örgü eldiven yapılışı konumuzda bir eldivenim inşasının bütün detaylarını ince ayrıntılarına kadar paylaştık.
Nur_crochet hanımın yeni bir eldiven anlatımıyla karşınızdayız. Modelin adına baykuşlu eldiven yazdık ancak siz değişik motiflerle de süslemek dilerseniz süsleyebilirsiniz.
Nur hanım baykuş eldiven amacıyla kullanmış bulunduğu şiş numarasını ve ilmek adetlerini ayrıntılı olarak sayfasında paylaşmış. Açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Baykuş Eldiven Yapılışı
Şiş 4 no… ip bebe ipi ama markasını veremiyorum kağıdını kaybettim… 40 ilmek başladım. 20 sıra lastik ördüm . Düz örgüye geçince yanlar 20 şer ilmek olacak şekilde ortadan ilmek çıkartıyorum , (yani şişe ipi 1 kez dolama prosedürü ) örgünün ters doğrultusunda rastgele bur prosedür yapmıyoruz bütün ilmekleri ters olarak örüyorum. Düz doğrultusunda ise her seferinde ortadaki arttırdığımız ilmeğin iki yanından arttırmaya devam ediyoruz toplamda 15 ilmek olunca yandaki ilmekleri şiş te beklettikten sonra ortadaki 15 ilmeği 7 sıra örüp ilmekleri kapattım. Kalan ilmekleri birleştirip örmeye devam ettim ben 10 sıra düz 7 sıra da lastik örüp ilmekleri kapattım siz elinize ölçerek daha kısa yada uzun örebilirsiniz. En son kenarını dikip üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz,
kaynak Nur_crochet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ