İçeriğe geç

Bayan Yelekleri Kaç İlmekle Başlanır

Bayan Yelekleri Kac Ilmekle Baslanir

Bayan Yelekleri Kaç İlmekle Başlanır
Tüm ayrıntılarını metnin içersinde bulabileceğiniz gönül ağacı yelek modeli ile karşınızdayım. Yelek modellerinde en çok sorulan soruların başında yaka ve arka ense kesimi nasıl yapılıyor? Şeklindeki sorular geliyor. Klasik yelek modellerinden bir adedini sizlerin beğenisine sunuyorum.
Anne yelekleri amacıyla model arıyorsanız bu yazıyı kesinlikle okuyun. Standart vücuda göre yapılmıştır. İnce angora ip ile örüldüğü içim gerektiğince zarif görünüyor. 2.5 numara ya da 3 numara şiş kullanabilirsiniz. Yelek modelinin ince ve zarif olmasını istiyorsanız kalın şiş kullanmayın.
Yelek modelinin ön parçaları amacıyla 4 model uygulayabilirsiniz. Yaka kesimi amacıyla bir model eksiltin. Koltuk kesimi içersinde aynı şekilde bir model kesilecek. Arka parça amacıyla 8 model kullanabilirsiniz.
Eğer çeyiz amacıyla yelek gerçeklştirmeyi düşünüyorsanız lastiklerinde bağlamalı lastik kullanmanızı öneririm. Hem de ön ve kol lastiklerini biraz kalın kullanın. Böylece yelek modeliniz daha güzel ve çağdaş görünecektir.
Yelek yapımında yeleği en şık gösteren bir başka ayrıntı ise koltuk kesimidir. Koltuk kesimini yapar iken lastik kısmının esnemeden örülmesi gerekir. Kesme işlemine başlarken ilmekleri çifterli olarak kesin. Hem de çok merak edilen arka ense kesimini de bulabileceğiniz bir model olmuş. Gönül hanımın 3 ayrı videoda bütün ayrıntılarını verilen bu şık anne yeleğini gerçeklştirmeyi düşünenlere basit gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir