Bayan Örgü Beresi Yapılışı

  • 31 Ocak 2018
  • 3.362 kez görüntülendi.
Bayan Örgü Beresi Yapılışı

Bayan Örgü Beresi Yapılışı
Nako marka vizyon ip ile 4 numaralı yuvarlak şişler kullanarak beremizin yapılışına başlayacağız.

Başlangıç konumunu işaretlayerek, 110 ilmek atıyoruz. 2.5 cm süresince 3 düz, 2 ters olmak üzere lastiğini örüyoruz. Sonraki sırada 2 düz örgü örüyoruz. Buraya renkli iğne ile bir işaret koyuyoruz. Hep bu işaretimizi takip ederek beremizi öreceğiz. Ördüğümüz 2 düz ilmekten sonra 1 ilmeğimizi örmeden alıyoruz. 2. ilmeğimizi örüyoruz. Örmeden aldığımız ilmeğimizi ördüğümüz ilmeğin üstüne atıyoruz. Devamında 6 ilmek düz örgü örüyoruz. Sağda kalan şişimize 1 kere ip sarıyoruz, 2 ilmek de düz örgü örüyoruz. Sıramızın sonuna kadar bu prosedürü tekrarlıyoruz.

Örgümüzün boyu 18 cm olunca azaltmalara başlayabiliriz. 1. sırada, 1 ilmeği örmeden alıyoruz, 2. ilmeği örüp ilk ilmeği ördüğümüz ilmeğin üstüne atıyoruz. 6 ilmek düz örgü örüyoruz. Şişimize bir iplik sarıp, 2 ilmek düz örgü örüyoruz. Sıramızın sonuna kadar aynı işlemleri tekrarlıyoruz.

2. sırada, tekrar 1 ilmeği örmeden alıp, 2 ilmek birlikte düz örüyoruz ve ilk ilmeği bunun üstüne atıyoruz. 5 ilmek düz örgü örerek, 1 kere iplik sarıyoruz ve 2 ilmeğimizi düz örüyoruz.

3. sırada, bir ilmeği örmeden alıyoruz, 2. ilmeğimizi ördüğümüz ilmeğin üstüne alıyoruz. 5 ilmek düz örgü örüyoruz. Şişimize 1 kere iplik sarıp, 2 ilmeğimizi düz örgü örerek bitiriyoruz. Sıranın sonuna kadar aynı prosedürü tekrarlıyoruz.

2. ve 3. sırada uyguladığımız işlemleri her sırada, sırayla uygulamaya devam ederek örgümüzün kesintilerini yapıyoruz.

Bu işlemler 15 sıra süresince, elimizde 11 ilmek kalana kadar devam ettirilecek. En son sırada şişlerimizde kalan 11 ilmeğimizin ucundaki ipliğimiz kesip, 11 ilmeğimizin içinden büzdürererk geçiriyoruz.

Sıralamayı karıştırmamaya ilgi ederseniz modelin meydana çıktığını göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ