Batik İple Şal Modeli Yapılışı

  • 25 Temmuz 2021
  • 1.182 kez görüntülendi.
Batik İple Şal Modeli Yapılışı

Batik İple Şal Modeli Yapılışı
Batik iple şal modeli yapılışı tığ işi basit harika şal yapılışı şal hanımlarımızın vazgeçilmez aksesuarı olmaktadır. Akşam üstü serin havalarda omuzlarımızı süsleyen şal modelleridir. Genellikle mevsim geçişlerinde şal tercihimizdir. Farklı ip ve model seçimi ile çoğu şal yapılışı bulunmaktadır. Sitemizde çoğu şal örneğini bulabilirsiniz.
Şal modelleri çoğunluk tığ işi yapılışı tercih edilmektedir. Tabi şiş modelleri de bulunmaktadır. Tığ işleri biraz daha çok uygulanmaktadır. Tercih şahsa göre değişecektir. Sitemizi ziyaret etmeden karar vermeyiniz.
Batik iple şal modeli yapılışı
Batik ip kullanımı
İp ve elinize yatkın tığ seçimi
Yapılışı: Zincir sayınızı beş ve katları olarak ayarlayınız. Zincir miktarını santim olarak hazırlaya bilirsiniz. 60 ya da 65 santim olarak ayarladıktan sonra trabzan yöntemi uyguluyoruz. İlk sırada her zincir üstüne trabzan uygulayıp ikinci sırada model detayına geçiyoruz.
Üçüncü sırada beş zincir çekelim beş trabzan atlayıp araya kısma sık iğne ile batalım, dördüncü sırada zincir içlerine trabzan uyguluyoruz. Model kendini yineleyen modeldir. İstediğiniz boyuta gelene kadar örelim kıyı oyasını yapıp bitirelim, ayrıntılı anlatım amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Detaylı anlatım amacıyla videomuzu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ