Bahar Gülleri Yelek Örneği

  • 28 Ocak 2021
  • 2.107 kez görüntülendi.
Bahar Gülleri Yelek Örneği

Bahar Gülleri Yelek Örneği
Yepyeni ve sıcacık bir tığ işi yelek modelinin yapımı ile sizlerle birlikteyiz. Dolgulu yapımı ile soğuk kış günlerinde sizi sıcacık tutacak bir yelek modeli. Bu yelek modeli amacıyla ip kalınlığı çok mühim değil. Tığ ile oluşturulan bir yelek modeli bulunduğu amacıyla orta kalınlıkta ya da ince angora ip kullanabilirsiniz.
Ortalama standart bir vücuda ideal olacaktır. 38-40 gövde amacıyla 3 ya da 4 adet ip yeterli olacaktır. Ön parçaları 6 model arka parçayı ise 11 model olarak başlayabilirsiniz. Model 2 sıradan oluşmaktadır. Yelek modelinin yapımı amacıyla evvelce tırabzan ile lastik hazırlayın. İster yan olarak örün ister zincir üstüne tırabzan hazırlayın.
Yelek modelinin arka kol kesimi amacıyla bir model eksiltin. Ön kol kesimi amacıyla iki model eksiltin. Yaka amacıyla 2 model eksiltin. Ön parçada kalan iki model ile devam ederek örgüyü bitirin,
Modelin yapımı amacıyla dolguların arasında 3 adet tırabzan kullanılmıştır. Önce dolguların yapılması amacıyla zincirle alt zemin hazırlayın Sonra aralarına zincir çekerek 3 adet dolgu yapın. Dolguları ipin kalınlığına göre ayarlayın.
İp ince angora ise dolguları 3 ya da 4 defa ilmek çekerek yapın. İp orta kalınlıkta ise dolguları 2 ya da 3 defada çekerek yapın. Sevda hanım tığ ile hazırladığı yelek modelini iki ayrı video ile detaylı olarak anlatmıştır. İlk video yelek modelinin ve gövde ölçülerinin verildiği bir anlatım iken ikinci video ise yaka ve koltuk kesimini anlatmaktadır Kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ