Bahar Cemresi Oya Modeli Yapımı

  • 03 Mayıs 2021
  • 1.396 kez görüntülendi.
Bahar Cemresi Oya Modeli Yapımı

Bahar Cemresi Oya Modeli Yapımı
Yazma kenarına yapılacak harika bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çiçekli oya modeli gerçeklştirmeyi sevenler kesinlikle bu örneğe göz atmalılar. Tığ işi oya modeli yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz yazmalarınızı yalın bırakmak yerine kenarlarını süslemek istiyorsanız iğne oyası ya da tığ işinden yapılmış oyaları kullanabilirsiniz. Ben sizlere sık sık tığ işinden yapılmış oya modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugüne kadar gösterdiğim oya modellerine göz atarsanız çeyizleriniz amacıyla çok şık oya modelleri yapabilirsiniz.
Bahar cemresi oya modeli yapımı amacıyla burada yapraklar amacıyla yeşil oya ipi çiçeklerin yapımı amacıyla pembe ve beyaz renkte oya ipleri kullanılmış. Sizler yazma ortamında tespit edilen renklere ideal renklerde oya ipleri kullanabilirsiniz. Yapacağınız oya modellerinde gösterdiğim anlatımlara bağlı kalmanız gerekmiyor. Kullandığınız yazmalara ideal elinizde tespit edilen ipleri tercih edebilirsiniz.
Oya modelinin yapımı amacıyla evvelce yeşil ip ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha evvelce hiç tığ batısı yapmayanlar videolu anlatımlardan bunu öğrenebilir. İlk sırada modelin uygulanacağı yerdeki yuvalar ve aralardaki çimenler yapılmış. Yuvaların üstüne ise evvelce çiçeğin orta alanı pembe ip ile daha sonra çevresi beyaz ip ile işlenmiş. Yapılan her bir adım video ortamında ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz prosese modelin yapımını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
Bahar cemresi oya modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz,

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ